O mnie

Witaj na mojej stronie!

Jestem Sylwia. Pokażę Ci kawałek mojego świata. Nauczę Cię jak przerabiać zwykłe rzeczy w efekt „wow” przy niewielkim wysiłku. Na moim blogu znajdziesz tylko proste i łatwe przepisy. Udowodnię Ci, że tworzenie pięknych i cieszących oczy rzeczy nie musi być trudne! Znajdziesz tu wiele inspiracji na prace plastyczne, eksperymenty i zabawy z dziećmi. Poznasz warte odwiedzenia miejsca i sprawdzisz w jakie gry najczęściej gram z moimi synami (10 i 12 lat) i jakie książki czytamy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat, czytaj dalej!

DSC_0926

W szybkim skrócie:

Sylwia Błaszczak: po pierwsze szczęśliwa matka i żona, po drugie absolwentka Politechniki z artystyczną duszą. Autorka, jak na razie jednej książki. Najlepiej czuje się z masą plastyczną na rękach lub sprawdzając czy domowe eksperymenty mają sens. W wolnych chwilach zabiera dzieci na długi spacer ulicami miasta lub na przejażdżkę po lesie.

Lub jeśli wolisz dłuższą opowieść:

Sylwia Błaszczak: Gdy była małą dziewczynką, marzyła by zostać Panią Kredką. Tą z dziecięcych programów, która pokazywała jak krok po kroku ulepić Muminka z modeliny. Rujnowała portfel rodziców kupując hurtowe ilości opakowań plasteliny. Z upływem czasu zmieniła jednak upodobania i zapragnęła zostać piosenkarką. Marzenie to jednak ku radości słuchaczy nie zostały spełnione.

Po kilku latach w liceum i kilku kolejnych na Politechnice, miłośniczka statystyki i wyliczania całek, zatrudniona jako specjalista do spraw technologii VOIP, urodziła prześlicznego synka, który powoli zaczął zmieniać jej światopogląd. Po pojawieniu się na świecie kolejnego uroczego syna, wiedziała już, że matematyka nie jest już całym jej życiem. Postanowiła zostać Panią Kredką, a raczej Mamą w domu, przynajmniej dla swoich dzieci. Od tej pory lepi, maluje, stempluje i poszukuje nowych pomysłów i rozwiązań.

W pewnym momencie swojego życia postanowiła zacząć pisać bloga, na którym nie tylko dzieli się swoimi pomysłami, ale również pokazuje miejsca, książki i gry warte sprawdzenia. Wraz z Krzysiem, Damiankiem oraz mężem, spędzają ciekawe popołudnia i weekendy, zapraszając Cię do podejrzenia kawałka ich świata.

11227870_558052794333334_6523586169106778843_n

DSC_0394

DSC_0102

mama w domu

eksperyment

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz na sylwia@mamawdomu.pl lub pytaj w komentarzach pod postami.

Napisali o nas:

WebePartners – wywiad „Jak kreatywnie spędzać czas z dziećmi i wykorzystać to w swojej pracy”

Wypowiedź na żywo w Dzień dobry TVN ze strefy Małych Ratowników Volkswagena:

Moje kreatywne felietony w programie „Moda na Rodzinę” w programie TVP ABC:

 artykuł na stronie www.dzieckowpodrozy.pl – „Aktywna Mama w domu”

Baby Boom Zosi – wywiad „Dzień z … Sylwią Błaszczak”

Zaradne Matki – wywiad z „Mamą w domu” w blogowym świecie rodzica

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz