Przygotowania do Pierwszej Komunii – zaproszenia do wydrukowania

Czy pamiętasz swoją Pierwszą Komunię Świętą? Minęło wiele lat, a ja nadal mam w głowie sukienkę z ogromem falbanek, wieczorne nakręcanie włosów na papiloty i przygotowania do uroczystego obiadu. I to oczekiwanie kiedy będę mogła przebrać się w krótką białą sukienkę i wraz z wszystkimi zaproszonymi do domu dziećmi, wyjść na plac zabaw. Dzisiejsze komunie zdecydowanie różnią się od tych organizowanych w latach 90-tych. Sukienki są skromniejsze i jednakowe dla wszystkich dziewczynek, obiady organizowane częściej w restauracjach niż w domach. Różnic jest wiele. Jedni z sentymentem wspominają własną Pierwszą Komunię, inni wolą te dzisiejsze przyjęcia. A my powoli przygotowujemy się do Komunii Damiana.

Po długim okresie niepewności, wiem już, że przyjęcie Pierwszej Komunii przez moje dziecko, odbędzie się we wrześniu (przynajmniej mam taką nadzieję, że się odbędzie!). Dlatego od jakiegoś czasu rozglądałam się za zaproszeniami komunijnymi, ale ostatecznie stwierdziłam, że wykonam je samodzielnie! Kupiłam odpowiedni papier, koperty, wstążeczki i zaprojektowałam grafikę. Podobały mi się zaproszenia z wzorami w kwiaty. I takie też powstały.

Które podobają Ci się najbardziej?

zaproszenia komunijne

Jeśli masz ochotę na zaproszenie w kwiaty, jeden ze wzorów udostępniam właśnie tutaj! Wystarczy go wydrukować, a potem wypełnić i zapraszać 🙂

plik do pobrania

Jeśli nie masz odpowiedniego papieru, albo marzą Ci się spersonalizowane zaproszenia, w których będą już wypisanie goście, daty, adres i wszystko co musi się znaleźć na takim zaproszeniu, możesz zamówić, a ja je dla Ciebie przygotuje, wydrukuje, a nawet zawiąże kokardki! Jeśli chcesz zamówić gotowe zaproszenia na Pierwszą Komunię kliknij tutaj.

zaproszenia komunijne

zaproszenia na pierwszą komunię

zaproszenia na komunię do wydrukowania

Zaproszenia gotowe! Powoli przymierzamy się do kolejnych przygotowań. Nauki mamy już za sobą, egzamin z modlitw zaliczony. Teraz liczę na to, że Komunia odbędzie się w przewidzianym terminie, i że do września Damian nie wyrośnie z butów, które kupiłam na początku marca!

zaproszenia komunijne do druku


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

2 komentarze/y w poście “Przygotowania do Pierwszej Komunii – zaproszenia do wydrukowania

  1. Same zaproszenia na Komunię wyglądały świetnie, a przygotowań masa z tego co napisałaś. Jednak czy ostatecznie wydarzenie doszło do skutku we wrześniu? Dużo Komunii było tak poprzesuwanych, że ciężko stwierdzić kiedy ten okres komunijny teraz jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *