Jak samodzielnie zrobić dużą piniatę na urodziny?

Piniaty dla dzieci cieszą się ostatnio dużym powodzeniem. Wiem co piszę, w końcu na co dzień przebywam w sklepie z dekoracjami urodzinowymi! Ale tym razem, postanowiliśmy nie kupować, a samodzielnie wykonać piniatę w kształcie cyfr. Specjalnie na urodziny, wypadające w Dzień Dziecka, dla pewnego dużego dziecka, które uwielbia podjadać cukierki. Teraz ma ich pod dostatkiem! A ja już wiem jak krok po kroku zrobić piniatę i jakiej bibuły najlepiej użyć, a teraz podzielę się z Tobą tą wiedzą!

Czego będziesz potrzebowała by zrobić piniatę?

  • pudełka (pewnie niejedno zalega Ci po internetowych zakupach)

  • taśmy (możesz użyć dowolnej, ale najlepiej sprawdzi się papierowa lub malarska)

  • kolorowej bibuły (gładkiej lub marszczonej – o tym, która sprawdza się lepiej, dowiesz się z dalszej części tego wpisu)

  • kleju

  • ostrego nożyka

Jak zrobić piniatę?

Na boku pudełka naszkicuj kształt cyfry, którą chcesz wykonać. Wytnij go z dwóch boków. Chcesz ułatwić sobie pracę? Połóż karton jeden na drugim, wycinając pierwszy na tym drugim odznaczy Ci się kształt, dzięki czemu nie będziesz musiała go odrysowywać.

Wytnij kilka pasków kartonu o takiej samej szerokości, będziesz je naklejać pomiędzy wcześniej wyciętymi kształtami tak, aby utworzyć trójwymiarową cyfrę.

Zapomniałabym napisać, a pewnie interesują Cię wymiary mojej piniaty, mam rację? Wysokość cyfry 50 cm, szerokość 35 cm, a te paski, o których przed chwilą pisałam, mają 8 cm szerokości.

piniata cyfra diy

Teraz wystarczy skleić wszystkie kartonowe elementy za pomocą taśmy. Nie musisz tego robić dokładnie. Rób tak aby cyfra się trzymała. Pamiętaj, że im większe przestrzenie pomiędzy paskami taśmy, tym łatwiej będzie rozbić piniatę. Chyba, że chcesz komuś utrudnić zadanie, wtedy klei ile tylko masz taśmy 🙂

piniata cyfra jak zrobić

Kształt gotowy! Pozostało Ci najbardziej żmudne zadanie czyli wycinanie i przyklejanie kawałków bibuły. Odmierz paski o szerokości ok. 5-6 cm i nacinaj z góry i z dołu. Ułatwisz sobie pracę, gdy złożysz bibułę na tyle razy ile możesz, ale tak, aby udało się ją przeciąć. Bibułę złóż na wysokości ok. 3/4 paska, tak aby nacięcia nie zachodziły na siebie, a potem naklejaj ją na pianiatę od dołu, aż do samej góry.

Nie zapomnij o wycięciu otworu na cukierki, możesz to zrobić na samym początku, przy tworzeniu kształtu piniaty, ale gdy jest oklejona bibułą, ładniej odchodzi. A co najważniejsze nie trzeba się martwić obklejaniem wystających elementów.

piniata urodzinowa diy

Jakiej bibuły użyć do obklejania piniaty?

Jak widzisz, moje cyfry różnią się od siebie. Trójkę obkleiłam pastelową gładką bibułą, a siódemkę marszczoną w intensywnych kolorach. Mogłabym teraz napisać, że to element eksperymentu, dla porównania efektów, ale tak naprawdę skończyła mi się gładka bibuła i musiałam sobie radzić tym co było pod ręką.  Szczerze mówiąc, nie myślałam, że aż tak dużo bibuły zużyję na jedną cyferkę! Zużyłam 6 dużych arkuszy (50×70 cm)!

jak zrobić piniatę

Każda bibułą ma swoje plusy i minusy. Bibułę marszczoną o wiele łatwiej się składa i wycina, ale trudniej klei. Przy kolejnej piniacie, użyję jednak gładkiej bibuły, bo wydaje mi się, że piniata wykonana w ten sposób wygląda bardziej profesjonalnie niż z marszczonej.

Wkręciłam się w to klejenie piniaty! Chyba spróbuje zrobić je w innych kształtach! Jak myślisz co powinnam zrobić: jednorożca, pandę, liska czy Spidermana?

piniata krok po kroku

piniata cyfra jak zrobić


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Jeden komentarz w poście “Jak samodzielnie zrobić dużą piniatę na urodziny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *