Mimo pandemii idziemy na spacer! Nowy pomysł na zabawę + KONKURS!

Rozpoczynam na blogu nową serię o nazwie CHODŹMY NA SPACER. Zastanawiasz się do czego Cię namawiam, podczas gdy wszyscy powinniśmy zostać w domach? Namawiam Cię do pójścia na spacer, ale taki WIRTUALNY SPACER! Będziemy zwiedzać ciekawe miejsca, bawić się w detektywów, następnie w reporterów, a do tego masz szansę na zdobycie nagrody! Zainteresowana? Już tłumaczę o co chodzi!

wirtualne zwiedzanie

Oczywiście, że każda z nas marzy o podróży w jakieś fajne miejsce, ale jak to mówią „jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”, a na szczęście mamy możliwość przeniesienia się w naprawdę ciekawe miejsca, nie ruszając się z fotela. Dzisiaj dla przykładu zwiedzaliśmy z Damianem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. I była to naprawdę ciekawa wyprawa! Mogliśmy podejrzeć miejsca, które nie są pokazywane podczas zwiedzania z przewodnikiem, albo mijamy je bez dokładnego oglądania. Byłaś kiedyś w pokoju egzotyczym? Bo ja kilka minut temu byłam!

Pewnie pomyślisz sobie: „OK, wszystko fajnie, ale moje dziecko nie interesują muzea, nawet gdy można do nich iść”. To nie zwiedzałaś nigdy naszym sposobem! Damian zwiedzał, myślał i zostawił kilka zagadek dla Krzysia. Gdy Krzyś skończył lekcję, zmienił się w prawdziwego detektywa i poszukiwał odpowiedzi na pytania, które Damian zostawił mu na kartce.

Oto zadania wymyślone przez Damiana:

 1. Znajdź wachlarz

 2. Policz ile jajek jest na stole

 3. Którą godzinę wskazuje zegar w sypialni Hrabiego Adama?

 4. Znajdź telefon

 5. Policz ławki na dziedzińcu

Dzięki temu miałam dzisiaj dużo czasu na własną pracę, bo chłopcy zajęli się przeszukiwaniem Muzeum! Przyjemne z pożytecznym! Koniecznie spróbuj! A gdy już skończysz, zamień się w reportera i napisz recenzję z wizyty w Muzeum! Możesz podać wady i zalety tego miejsca, opisać co Cię najbardziej zaskoczyło czy opowiedzieć o ulubionym pokoju. Forma dowolna! A do tego przewidziane są nagrody! Najciekawszą recenzję zamieszczę na blogu, a jej autor otrzyma ode mnie książkę (lub e-booka – wybór należy do Ciebie) „#mamawdomu, czyli poradnik dla kreatywnym rodziców”, w której znajdziesz mnóstwo pomysłów na zabawy w domu!

co warto zwiedzić online

Jeszcze raz powtarzam zasady zabawy CHODŹMY NA SPACER

 1. Co kilka dni na blogu pojawi się link do miejsca, które można zwiedzić wirtualnie

 2. Masz dwa dni na zwiedzanie, potem ruszamy w inne miejsce

 3. Zamieniasz się w detektywa i korzystasz z zadań, które wymyślił Damian

 4. Jako sumienny reporter – podróżnik, wysyłasz na mojego maila (lub zamieszczasz w komentarzu) recenzję ze spaceru

 5. Autor najciekawszej recenzji wygrywa książkę lub e-booka

 6. Na koniec zabawy wspólnie wybieramy najciekawsze miejsce, do którego warto się wybrać (nie tylko on-line)

 7. Najbardziej aktywna osoba wygrywa dodatkowo zestaw imprezowy od Balonido (wartość nagrody 120 zł).

Wiele razy podziwialiśmy piękny park, do którego przyjeżdża mnóstwo Młodych Par na sesje zdjęciowe. Ale wstyd się przyznać, w środku, w Muzeum jeszcze nie byliśmy. Aż do dzisiaj! Dlatego pierwsze miejsce, które razem zwiedzimy to:

MUZEUM ZAMOYSKICH W KOZŁÓWCE (link)

Autor najciekawszej recenzji otrzyma nie tylko książkę lub e-booka, ale również rodzinny bilet do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, do zrealizowania gdy tylko można będzie wyjść z domu!

Pomysł na ten cykl podsunął mi mój brat. A starszego brata warto słuchać 🙂 Damian wymyślił zadania, Krzyś wcielił się w detektywa, a ja zostałam sponsorem nagród – jak widzicie w pełni rodzinny interes!

Wiem, że na bloga zagląda dużo nauczycielek. Mam do Was prośbę! Udostępnijcie pomysł swoim uczniom – niech spacerują z nami online, to świetna zabawa! I do tego z nagrodami 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze recenzje!

co warto zwiedzić wirtualnie


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Mimo pandemii idziemy na spacer! Nowy pomysł na zabawę + KONKURS!

 1. Świetny pomysł. My dziś zwiedzaliśmy 3 sale w The British Museum w Londynie. Wykonywaliśmy również zadania, które pomogły nam rozszyfrować tajne hasło.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę kolejnych kreatywnych pomysłów.

 2. Świetny pomysł na zachęcanie dzieci do zwiedzania muzeum. My byliśmy całą naszą rodziną w Kozłówce, ale zwiedzaliśmy tylko park. Dzięki za link. Zobaczyliśmy jak wiele straciliśmy nie wchodząc do środka. Na pewno to nadrobimy następnym razem. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne linki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *