#zostanwdomu i wykonuj z nami zadania – każdego dnia nowe pomysły!

Długo zastanawiałam się, co mogę zrobić, by nieco pomóc w tym trudnym okresie. Wiadomo, że wszyscy kochamy swoje dzieci i chcemy spędzać z nimi czas i to jak najbardziej kreatywnie. Ale są czasem takie chwile, w których musimy pobyć sami: popracować zdalnie, popłacić rachunki, ugotować zupę, a nawet poleżeć na kanapie, popatrzeć w sufit i posłuchać przez chwilę ciszy. Tylko, nie jest to proste, gdy w domu mamy dzieci, które prędzej czy później będą zmęczone brakiem kolegów ze szkoły czy przedszkola. Dlatego wpadłam na pomysł, że postaram się każdego dnia udostępnić zadania, które zajmą dzieci chociaż na chwilę. Jedyne czego będziesz potrzebowała to drukarka i flamastry, kredki lub ołówek. Mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się wygospodarować chociaż kilka minut, a Ty nie będziesz miała wyrzutów sumienia, że dzieci znowu siedzą przed telewizorem lub przed monitorem.

Każdego dnia, pojawi się tutaj jedno konkretne zadanie. Będzie to na przykład zaszyfrowany obrazek, rebusy, ukryte hasło, sokole oko czy krzyżówka. Pobieraj, drukuj i spędź czas kreatywnie!

Dzień 1: SOKOLE OKO

Pierwsza strona to plansza, a pozostałe to kartoniki z rzeczami, które Twoje dziecko musi odnaleźć na planszy. Moi chłopcy raz ze sobą rywalizują, kto pierwszy znajdzie wszystkie produkty, a innym razem współpracują, aby odszukać rzeczy jak najszybciej i do tego uruchamiają stoper. Jaki sposób wybierzesz, zależy od Ciebie. Podpowiem Ci tylko, że jeśli zalaminujesz główną planszę, możesz z niej korzystać wielokrotnie. Nie masz laminatora? Obklej planszę bezbarwną taśmą! Zadziała podobnie, dzięki temu będziesz mogła ściereczką zmazać to, co Twoje dziecko zaznaczy flamastrem.  Część z czytelników może już mieć grę w swoich zbiorach, bo znalazła się w moim ebooku „Zestaw letnich zadań” – sprawdź co jeszcze się w nim kryje, a aby pobrać SOKOLE OKO, kliknij na obrazek poniżej:

Gra sokole oko mama w domu

Dzień 2: ZASZYFROWANY MATEMATYCZNIE OBRAZEK

Przed Tobą obrazek do odkodowania. Sprytnie ukryty pod liczbami. Pierwsze co musisz zrobić to przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia przez 3 i przez 4. Następnie rozwiązać równania i pokolorować pola na ustalony kolor, aby zobaczyć kto ukrył się na obrazku. Młodszym dzieciom można pomóc w obliczeniach, starsze spokojnie poradzą sobie same. Daj znać co myślisz o takim poziomie trudności, czy byłoby lepiej gdybym udostępniała coś prostszego czy tak jest ok? Aby pobrać zaszyfrowaną matematyczną zagadkę, kliknij na obrazek poniżej:

zaszyfrowany obrazek

Dzień 3: ZASZYFROWANA ZAGADKA

Pod symbolami ukryły się literki. Musisz je dopasować, odczytać zagadkę i ją rozwiązać. Aby pobrać zagadkę, kliknij na obrazek:

kodowanie pomysły

Dzień 4: WYLICZANKA KOLOROWANKA

Na dzisiaj coś prostego, kolorowanka połączona z zabawą na spostrzegawczość. Czytelnicy, którzy mają mój e-book z jesiennymi zadaniami, znają tą grę. A z tego co wiem, ich dzieci bardzo sobie ją chwalą, dlatego postanowiłam zamieścić ją i tutaj. Pobierz kolorowankę klikając na obrazek:

zadania do druku dla dzieci

Dzień 5: UKRYTY OBRAZEK

Prostsza wersja zaszyfrowanego obrazka. Na planszy znajdziesz pola ponumerowane od 1 do 100. Pokoloruj je według zamieszczonej instrukcji, a zobaczysz kto się ukrył na obrazku. Aby pobrać zadania, kliknij na obrazek poniżej:

zakodowane obrazki

Dzień 6: ALFABETYCZNY PIOTRUŚ

Zdaję sobie sprawę, że klasyczny Piotruś składa się z 12 par i jednej pojedynczej karty. W moich alfabetycznych kartach znajdziesz 23 litery i 22 obrazki. Ale kto powiedział, że tyloma kartami nie można grać w Piotrusia 🙂 Właściwie możesz je wykorzystać do czego tylko chcesz: nauka czytania, gra w memo, w karty czy co tylko wpadnie Ci do głowy. A pobierzesz je klikając w poniższy obrazek:

Alfabet dla dzieci

Dzień 7: WYKREŚLANKA

Na dzisiaj bardzo proste zadanie. Znajdź ukryte nazwy, wykreśl, a przeczytasz hasło. Wykreślankę pobierzesz oczywiście klikając w obrazek:

wykreślanka do wydrukowania

Dzień 8: UKRYTY OBRAZEK

Pokoloruj pola na odpowiednie kolory, a odkryjesz jaki bohater ukrył się na obrazku. Aby pobrać, kliknij w obrazek:

kodowanie psi partol

Dzień 9: ZASZYFROWANE HASŁO

Wśród liter ukryło się hasło. Strzałki wskażą Ci drogę. Rozwiązania zadań możesz wpisywać w komentarzu 🙂 Kliknij w obrazek, aby pobrać zadanie:

zaszyfrowane hasło

Dzień 10: OBRAZKOWE REBUSY

Największą popularnością w moim sklepie z pomocami edukacyjnymi cieszą się rebusy obrazkowe. Są to karty, w których po połączeniu obrazka i liter, powstaje nowe słowo. Dziś udostępniam jedną ze stron z 10 rebusami. Jeśli będzie Ci mało, całość znajdziesz tutaj. Tymczasem pobierz rebusy klikając w obrazek poniżej:

rebusy obrazkowe

Dzień 11: ZASZYFROWANY OBRAZEK

Kolejny obrazek od odszyfrowania, ale tym razem odkryjesz go, gdy będziesz postępować dokładnie według instrukcji! Zamaluj odpowiednią ilość pól w każdym rzędzie.

kodowanie dla dzieci

Dzień 12: WYLICZANKA

Wszystko się pomieszało! Znajdź i policz ile i jakich przedmiotów znajduje się na obrazku. Pobierz klikając w obrazek:

znajdź i policz

Dzień 13: ZAKODOWANA KSIĘŻNICZKA

Kolejna zakodowana karta. Tym razem na obrazku ukryła się księżniczka. Czy odgadniesz która? Przy okazji informuję, że na specjalne życzenie niektórych czytelników, w sklepie pojawił się plik z wszystkimi bohaterami poprzedniego zakodowanego obrazka – Psi Patrol (znajdziesz go tutaj). A księżniczkę pobierzesz klikając w poniższy obrazek:

kodowanie księżniczka

Dzień 14: ZNAJDŹ I POKOLORUJ

Wytęż wzrok, poszukaj, a potem pokoloruj. Proste, prawda? To do dzieła! Pobierzesz klikając w obrazek:

kolorowanki do druku

Dzień 15: LITERKOWE MEMO

Czy znasz zasady gry w memo? Wydrukuj i wytnij kartoniki z literkami, a następnie rozłóż je na stole tak, aby literki nie były widoczne. Odkrywając poszczególne karty, dopasowujemy małą literkę do dużej. Kto odnajdzie więcej par ten wygrywa. Pobierz memo klikając na obrazek:

literkowe memo

Dzień 16: UKRYTA ŁÓDKA

Tym razem na obrazku ukryła się łódeczka. Wystarczy pomalować pola, aby ją zobaczyć. Obrazek pochodzi z mojego zestawu letnich obrazków do odkodowania, pozostałe obrazki znajdziesz tutaj.

ukryte obrazki

Dzień 17: UKRYTY DUSZEK

Im dalej w las, tym więcej drzew. Im dłużej w domu, tym coraz trudniej coś wymyślić. Dlatego mam prośbę, napisz w komentarzu, co u Was najlepiej sprawdza się z zadań. Które z udostępnionych podobało Wam się najbardziej. A na dzisiaj, mam dla Was ukrytego duszka 🙂

kodowanie dla dzieci

Dzień 18: ZAGADKA

Przed Tobą specjalna misja: odkoduj ukrytą zagadkę i znajdź rozwiązanie! A następnie wykorzystaj ten przedmiot przy sprzątaniu swojego pokoju 🙂

Zagadki dla dzieci

Dzień 19: STATKI

Ostatnio wróciliśmy do klasyki i dobrze znanej gry w statki. Tobie również polecam, a dla ułatwienia udostępniam karty do zaznaczania czteromasztowca, dwumasztoców itp. Oby jak najczęściej było słychać „trafiony – zatopiony”

gra w statki

Dzień 20: ZAKODOWANY OBRAZEK

Podobno najlepiej sprawdzają się zakodowane obrazki. No to, proszę bardzo, przed Tobą kolejny! A jeśli Twoje dziecko lubi zagadki i zadania dla detektywa, polecam Ci nową zabawę w przeszukiwanie muzeum. Szczegóły tutaj.

kodowanie pies

Dzień 21: WIELKANOCE OBRAZKI

Wybacz opóźnienie w dodawaniu nowych zadań, ale potrzebowałam kilku dni przerwy, aby zebrać pomysły na kolejne kreatywne wyzwania 🙂 Przed Tobą zestawienie tym razem aż trzech zakodowanych obrazków w wielkanocnym stylu 🙂 Wiesz co robić by pobrać 😉

wielkanoc zakodowane obrazki

Dzień 22: SYMETRYCZNE OBRAZKI

Ktoś zapomniał dokończyć rysunki! Musisz mu pomóc! Obrazki są symetryczne, dokończysz je malując odbicie lustrzane. Pobierz klikając w obrazek:

symetryczne obrazki minionki

Dzień 23: ZAKODOWANE OBRAZKI

Piszesz, że najbardziej lubicie zakodowane obrazki. Mam nadzieję, że spodoba Wam się zakodowana Jasmina, a niebawem wrzucę do sklepu całe zestawienie kart z księżniczkami 😉 Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “#zostanwdomu i wykonuj z nami zadania – każdego dnia nowe pomysły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *