Sposób na odrabianie lekcji z zaszyfrowanymi świątecznymi obrazkami

W tym roku wybór kalendarza adwentowego jest naprawdę ogromny! Mieliśmy już zestawienie najciekawszych kalendarzy bez słodyczy, kalendarz z ciekawostkami i zadaniami do wykonania, a teraz pojawia się kalendarz do przyjemnego odrabiania lekcji! Ostatni to taki mój spontaniczny pomysł na codzienne marudzenie przy wyciąganiu zeszytów z plecaka. Już tłumaczę o co chodzi!

zaszyfrowane obrazki świąteczne

Przypomniałam sobie zaszyfrowane obrazki, którymi posiłkowaliśmy się przy nauce czytania (tutaj) i pomyślałam, że 25 elementów, które w całości stworzą świąteczny obrazek to doskonała motywacja do nauki, a przy tym sposób na odliczanie do świąt!

Na czym polega zabawa?

Dzieci otrzymują planszę, na którą każdego dnia przyklejają w odpowiednim polu część obrazka. Po 25 dniach obrazek będzie gotowy! Do tego przygotowałam dwie wersje – łatwiejszą i trudniejszą! Łatwiejsza zawiera kolorowe pola, a trudniejsza numery, które trzeba pokolorować według instrukcji.

Za co otrzymują obrazki?

Wszystko zależy od Ciebie. Mogą otrzymywać je za odrobienie lekcji bez przypominania, czytanie książek przez minimum 15 minut, wykonanie 10 zadań matematycznych czy wykonanie zadania z kalendarza adwentowego. Jeśli chcesz, możesz je po prostu wręczać każdego dnia, aby dziecko odliczało w ten sposób dni do świąt.

Jak to działa?

Zalaminowałam części obrazka w folii samoprzylepnej, dzięki temu mamy 25 naklejek do przyklejenia na planszy. Jeśli nie posiadasz laminatora, przyklejaj obrazki klejem do planszy.

zalaminowane obrazki

kodowanie dla dzieci

kodowanie dla dzieci święta

Do wyboru trzy obrazki świąteczne, pobierzesz je klikając w poniższe linki:

Wersja kolorowa

Wersja do pokolorowania

I co Ty na to? Podoba Ci się mój pomysł? Który z trzech obrazków najbardziej?

kalendarz adwentowy obrazkowy

zaszyfrowane obrazki święta

zakodowane obrazki święta

kodowanie dla dzieci zima


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Sposób na odrabianie lekcji z zaszyfrowanymi świątecznymi obrazkami

  1. Świetny pomysł, ja wykorzystam je trochę inaczej 🙂 pochowam w woreczkach kalendarza po kilka elementów, a jak już będą miały wszystkie, to będą układać jak puzzle 🙂 Dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *