Kostium Smoka Wawelskiego (aka dinozaura), czyli strój ze starej bluzy

Ostatnio modne są nowe części kultowych bajek, dlatego idę za ciosem i udostępniam nową część, najbardziej popularnej bajki na blogu „O starej bluzie co się w wilka zamieniła” (← kliknij by sobie przypomnieć). Dawno, dawno temu w białej szafie, kupionej w IKEA, mieszkała sobie stara bluza. Chociaż właściwie nie powinnam pisać o niej stara, bo nie miała dziur, ani łat, a dzieci jeszcze z niej nie wyrosły. W dodatku była w jednym z najmodniejszych odcieni tej jesieni – butelkowej zieleni. Jednak bluza ciągle była niezadowolona. Denerwowało ją to, że jest taka jednolita, nie ma kolorowych napisów, rysunków czy haftów. Martwiła się, że nigdy się to nie zmieni i zawsze pozostanie taka „bez wyrazu”. Nie wiedziała o tym, że wkrótce jej marzenie miało się spełnić …

Pewnego popołudnia dobra wróżka zastanawiała się co też dzień jej przyniesie. Może znów zmieni kogoś w wilka? Ale to już przecież było, a wróżka pragnęła czegoś nowego! Nagle usłyszała cichy głosik jednego z małych elfów, który w ostatniej chwili przypomniał sobie, że nie ma kostiumu na szkolny Dzień Postaci z Bajek. Zajrzała do szafy. Znalazła w niej starą bluzę, którą dawno temu, zamieniła w kostium wilka z Czerwonego Kaptura. Uśmiechnęła się z sentymentem i podała ją elfowi. Niestety elf w ostatnim czasie mocno przybrał na wadze. Bluza nie chciała nawet przejść przez głowę! Zmartwiony elf zapłakał cichutko. Wróżka pocieszająco pogłaskała go po głowie i jeszcze raz zajrzała do szafy. Wśród sterty kolorowych ubrań ujrzała zieloną bluzę z kapturem. Od razu wiedziała co z niej zrobi! Nie potrzebowała nawet magicznej różdżki!

Wróżka przeszukała wszystkie kąty i przygotowała:

  • igłę z nitką,

  • nożyczki,

  • i arkusze kolorowego filcu.

strój smoka

Z zielonego filcu wycięła trójkąty, z czarnego oczy i nos, z białego ostre zęby, z brązowego długie pazury, a z czerwonego i pomarańczowego płomienie. Wróżka spędziła sporo czasu nad bluzą. Przyszywała, doszywała i docinała poszczególne elementy, aż w końcu zielona bluza zamieniła się w przebranie Smoka Wawelskiego, a może w kostium dinozaura? Tego do końca nie wiadomo! Jednak każdy kto założy strój smoka czy dinozaura, może starać się o wiele ciekawych ról w przedstawieniach lub z uśmiechem na twarzy wybrać się na szkolny Dzień Postaci z Bajek, tak jak nasz mały elf. Zadowolona ze swej pracy wróżka poleciała zamieniać stare kapcie w szklane pantofelki, a odmieniona bluza stała się najszczęśliwsza na świecie.

kostium smoka

przebranie smoka

jak zrobić strój smoka

jak zrobić strój dinozaura

Morał z tej bajki jest dobrze znany: chcesz szablon smoka? Pisz, a będzie do Ciebie wysłany.

strój ze starej bluzy

PS. I żyli długo i szczęśliwie.

kostium smoka dinozaura diy


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Jeden komentarz w poście “Kostium Smoka Wawelskiego (aka dinozaura), czyli strój ze starej bluzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *