Letnie kolorowanki pop-art do wydrukowania

Nawet nie wiesz ile razy słyszałam hasło „moje dziecko nie lubi malować ani kolorować”. I to nie tylko od czytelników! Sama też tak mówiłam! Jednak na moich chłopców od czasu do czasu znajdzie się metoda! Wszystkim mamom, które poszukują pomysłów na to, by zachęcić swoje szkraby do kolorowania, dedykuję ten wpis. Jestem przekonana, że uda Ci się namówić dziecko do malowania, bo to nie będzie zwykła kolorowanka, tylko specjalna gra z malowaniem! Brzmi ciekawie? W takim razie przewijaj dalej i zobacz co przygotowałam!

kolorowanki lato dla dzieci

Mamy cztery letnie obrazki: łódka, piłka, lody i globus. Wszystkie podzielone liniami, na mniejsze fragmenty. Do tego mamy opakowanie kredek, flamastrów, kostkę do gry i kilka wariantów zabaw.

Wariant pierwszy: szlaczki i wzory

Wybierz jeden z „czystych rysunków” (czyli tych bez naniesionych wzorów). Przygotuj kostkę do gry i wydrukowany szablon wzorów. Dziecko wybiera fragment obrazka, rzuca kostką i maluje wzór, który wskaże liczba oczek. Powtarzaj do momentu ozdobienia całego obrazka.

kolorowanki kostka

Wariant drugi: własne szlaczki

W pliku do pobrania, znajdziesz pusty szablon do rzutów kostką. Razem z dzieckiem uzupełnijcie go własnymi szlaczkami jakie tylko przyjdą Wam do głowy, a potem grajcie tak, jak w pierwszym wariancie.

Wariant trzeci: losujemy wzory

Pod każdą kolorowanką znajduje się pięć kwadratów ze wzorami. Wytnij je i włóż do woreczka. Zadaniem dziecka będzie wylosowanie i namalowanie wzoru (na czystym szablonie kolorowanki) lub pokolorowanie (na szablonie z naniesionymi wzorami).

kolorowanki lato do wydrukowania

Wariant czwarty: dla większej grupy dzieci

Każde z dzieci maluje fragment w wymyślony przez siebie wzór i podaję kartkę kolejnemu dziecku. Z pewnością powstanie z tego ciekawy grupowy obrazek!

Wariant piąty: puzzle do kolorowania

Poprzecinaj linie i wręcz dzieciom kawałki, które najpierw trzeba pokolorować, a następnie ułożyć w całość.

kolorowanki pop art

Pobierz plik z kolorowankami do wydrukowania

Zerknij również do mojego sklepu.. Znajdziesz tam więcej zadań do wydrukowania m.in. letnie zabawy z wykorzystaniem plasteliny czy ciastoliny, grę Sokole Oko, Letnie dobble czy bingo. 

I koniecznie zapisz się do newslettera, bo subskrybentom raz w miesiącu wysyłam darmowe pliki do wydrukowania.

plastelina zadania

lato zadania do wydrukowania

lato zadania do druku

www.sklep.mamawdomu.pl


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *