Cześć! To znowu ja – książkowy maniak. Przyznaję, że jestem uzależniona od zakupów książek, szczególnie tych przeznaczonych dla dzieci. Mamy ich już tyle, że podczas przeprowadzki zajęły więcej kartonów niż wyposażenie kuchni. Chyba będę musiała z tym niebawem coś zrobić, może jakąś wyprzedaż lub szybki kiermasz, a tymczasem pilnuje drzwi by mąż nie usłyszał, że to znowu puka kurier z kolejnymi książkami 🙂 A Tobie zostawiam przegląd nowości w biblioteczce – tych naprawdę dobrych i sprawdzonych, co by nie narażać Twojego portfela na niepotrzebne wydatki.
„W głębinach oceanu” Anouck Boisrobert, Louis Rigaud
Pod ostatnim przeglądem biblioteczki, Agnieszka poleciła mi właśnie tę książkę. Nawet dodała zdjęcia ze środka. A mnie nie trzeba długo namawiać! Jeszcze tego samego dnia miałam ją w koszyku. I bardzo dobrze, bo to świetnie zrobiona książka i do tego rozkładana! Możesz zobaczyć to co dzieje się na lądzie, a także w głębinach, a znajdziesz tam mnóstwo szczegółów. Czasem warto się dobrze przyglądać by zobaczyć i policzyć więcej.
„Tutaj jesteśmy” Oliver Jeffers
Uwielbiam książki tego autora. Zresztą chyba nie tylko ja, bo z miejsca stają się bestsellerami! Książka wydana w bieżącym roku, a już trudno dostać ją w księgarni. Na szczęście niezawodne ceneo, wie gdzie jeszcze jej szukać! Co znajdziesz w środku? Przepiękne ilustracje i wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia.
Książka (jeszcze) do kupienia tutaj
„Niezwyczajne zawody” Ałła Gutniczenko
Czy wiesz czym zajmuje się kiper czy kynolog, z jakich narzędzi korzysta paleontolog, albo jak pokazać dźwięk w języku migowym? W książce „Niezwyczajne zawody” znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a nawet więcej, bo zobaczysz jak wygląda praca przytulaczy pand, w jakich warunkach przyrządza się herbatę pu-ehr i jakiego sprzętu potrzebuje architekt. Zresztą zerknij na przykładowe strony książki, a z pewnością się zachwycisz. Podobnie jak ja!
„Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” Monika Utnik-Strugała
Co się dzieje za dnia – każdy widzi, ale czy wiesz co się dzieje gdy smacznie śpisz? Monika Utnik- Strugała przybliża mnóstwo naukowych ciekawostek, Nawet nie myślałam, że o nocy można tak wiele napisać. Genialny temat, przedstawiony z tak wielu punktów widzenia, że chyba dokładniej nie da się go opisać. Książka, którą naprawdę warto poznać!
„Radość” Corrinne Averiss
Kolejna książką z przepięknymi ilustracjami i jeszcze piękniejszym przesłaniem. Główna bohaterka, Marysia, chce poprawić humor swojej ukochanej babci i wyrusza na poszukiwanie radości. Ciepła, podnosząca na duchu opowieść, która pokazuje, że najlepszym co możemy podarować innym jest wspólny czas. Krótko, zwięźle, pięknie – jednym zdaniem: perełka w biblioteczce!
„Jak dzieci zmieniają świat?” Katarzyna Sowula
Książeczka, którą Damian otrzymał na zakończenie roku, pełna ciekawostek i zadań. Czy wiesz ile lat miał Tutenchamon kiedy został Faraonem? A może zastanawiasz się czym kiedyś bawiły się dzieci? Kto wymyślił Dzień Dziecka? Co to znaczy wylać dziecko z kąpielą? Książka o dzieciach dla dzieci i to taka, w której można rysować, szukać haseł i notować.
„Puk, puk! Zastałem króla?” Marcin Przewoźniak
Czas na nasz największy hit! Książka z wciągającą fabułą wzbogacona o ciekawostki historyczne. Wyobraź sobie, że trzyosobowa rodzina: mama, tata i Stanisław, zwany Stanley, montują drzwi do spiżarni, przez które przychodzą do ich domu goście z dawnych czasów. Jak zareagowałabyś, gdyby w Twojej kuchni pojawił się rycerz Zakonu Krzyżackiego czy praczka z koszem pełnym brudnych gaci Króla Jana? Powiem Ci, że genialnie się to czyta!
Na dzisiaj tyle książek z biblioteczki chłopaków. Teraz czas na Ciebie, zdradź co czytasz, co Cię zachwyciło i jaką książkę spakowałabyś do wakacyjnej walizki!
A gdyby Twoje dzieci należały do tych, które w wakacje nie przepadają za czytaniem, polecam Ci wpis z poprzedniego roku, w którym znajdziesz coś dla nich: Książki idealne na wakacje, czyli takie które służą nie tylko do czytania!
Szybki skrót książek, które znalazły się w dzisiejszym zestawieniu:
- „W głębinach oceanu” Anouck Boisrobert, Louis Rigaud
- „Tutaj jesteśmy” Oliver Jeffers
- „Niezwyczajne zawody” Ałła Gutniczenko
- „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” Monika Utnik-Strugała
- „Radość” Corrinne Averiss
- „Jak dzieci zmieniają świat?” Katarzyna Sowula
- „Puk, puk! Zastałem króla?” Marcin Przewoźniak

Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.
Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//