Uwielbiam zimę, ale tylko wtedy gdy sypie śnieżny puch i można wyjść na sanki. Jednak kiedy śniegu za oknem jak na lekarstwo i zimno jest tak, że nie chcę się wyściubić choćby nosa za drzwi, a do tego dzieci marudzą, że im się nudzi, pora pomyśleć nad zimowymi zabawami w domu. Kilka dni temu, przeglądając zagraniczne blogi, znalazłam pomysł na magnetycznego pingwina, który zostawia ślady na soli (tutaj link do oryginału). Wszystkie potrzebne materiały znalazłam w domu, z tym, że pingwina zamieniłam na łyżwiarkę, a drewniane lodowisko na kartonowe. Zabawa tak nam się spodobała, że musiałam się z Tobą podzielić instrukcją i pomysłami jak wykorzystać magnetyczną łyżwiarkę do nauki!
Jak zrobić magnetyczną łyżwiarkę?
Przygotuj:
-
samodzielnie namaluj lub wydrukuj szablon łyżwiarki wraz z jej lustrzanym odbiciem (skorzystaj z mojego – klik)
-
klej
-
nożyczki
-
laminator z folią (lub przezroczystą taśmę, którą usztywnisz łyżwiarkę)
-
wieczko z pudełka po butach
-
dwa magnesy
-
drewniany patyczek
-
klej na gorąco
-
sól
Instrukcja:
-
Sklej obie części łyżwiarki i usztywnij ją przy pomocy laminatora lub taśmy.
-
Odetnij zbędna części tła, tak aby została sama postać.
-
Jeden z magnesów przyklej do łyżwiarki, a drugi do patyczka.
-
Wysyp sól na pudełko.
-
Postaw łyżwiarkę wewnątrz pudełka.
-
Patyczek ustaw pod pudełkiem, poruszając nim będziesz malować wzory na soli.
Zobacz jak zrobić taką zabawkę na filmie, który nagraliśmy z Damiankiem:
Pomysły na zabawy:
Najmłodsze dzieci mogą przerysowywać szlaczki czy kształt liter namalowanych przez Ciebie na kartce. Starszym możesz pisać równania matematyczne lub malować trudniejsze wzory. Zresztą starsze dzieci z pewnością same znajdą swój sposób na zabawę – wiem co piszę, przetestowałam to na moich chłopakach!
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł na zabawę – w pudełku możesz umieścić kartkę z namalowanym labiryntem, zadaniem łyżwiarki, a raczej dziecka, które nią steruje, będzie wydostanie się z niego. Jeśli chcesz utrudnić zadanie, umieść w jego korytarzach liczby, z zastrzeżeniem, że łyżwiarka może poruszać się tylko po tych podzielnych przez 4 lub tylko tam, gdzie w wyrazach należy wstawić „rz”. Jak widzisz pomysłów na naukę przez zabawę jest mnóstwo! Z pewnością znajdziesz coś dla siebie! To znaczy, dla swojego dziecka oczywiście 🙂
Daj znać co myślisz o tej zabawie, a my już niebawem rzucamy się w wir zimowych eksperymentów. Trzeba znaleźć plusy zimy, mimo że brakuje ich na termometrze!

Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.
Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//
szczerze to Wam wyszła jeszcze ładniejsza niz tamta to widziałam:)