Gdy nie masz pomysłu co ulepić z plasteliny – wypróbuj karty z zadaniami!

Zabawy przeróżnymi masami plastycznymi sprawiają, że zaczynam się uśmiechać. Ugniatanie plasteliny, ściskanie ciastoliny czy lepienie przy pomocy modeliny to czynności, które naprawdę mnie odprężają. Z tego co obserwuję, większość dzieci również przepada za tego typu zabawami. Niestety w pewnym momencie przychodzi brak pomysłu na to, co jeszcze można ulepić. Podobnie jak przy braku weny na białym tle miga kursor, tak w głowie miga lampka, która szuka pomysłu, ale niestety nie może go znaleźć. Przychodzę jednak z pomocą! Gdy nie masz pomysłu co ulepić z plasteliny, wypróbuj karty z zadaniami!

wyklejanki karty pracy

Przygotowałam dla Ciebie kilka zadań. Wystarczy, że je wydrukujesz i wręczysz dziecku. Co znajdziesz na kartach? Dziewczynkę, której trzeba pomóc zbudować zamek, głodną rybkę, która czeka na porę karmienia, krowę marzącą o łatach czy pająka, któremu możecie ulepić odnóża.

wyklejanki z plasteliny wzory

wyklejanki z plasteliny Karty możesz zalaminować, aby były trwałe. Do lepienia użyj ciastoliny, modeliny, plasteliny czy innej wybranej masy. Nikt nie mówił, że nie możesz nawet domalować braków farbami. Ja daje Ci pomysł, a Ty wykorzystaj go wedle własnego upodobania!

Plik do wydrukowania znajdziesz tutaj.

Przy okazji przypominam Ci przepis na domową ciastolinę. Może się przydać! Obejrzyj filmik z instrukcją:

Nadal szukasz pomysłu? Sprawdź również zebrane przeze mnie pomysły na to jak ulepić różne zwierzaki krok po kroku. Zestawienie instrukcji znajdziesz tutaj.

przepis na ciastolinę

jak zrobić ciastolinę

co ulepić z plasteliny

co ulepić z ciastoliny

ciastolina pomysły


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

5 komentarze/y w poście “Gdy nie masz pomysłu co ulepić z plasteliny – wypróbuj karty z zadaniami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *