Marzy mi się cicha noc …

Miałam sen. Taki piękny. Wyjątkowy. Śniły mi się święta jak z bajki. Za oknem delikatnie prószył śnieg. Dom pachniał świeżymi ciastami: sernikiem, makowcem i ulubioną szarlotką. Na kuchence powoli gotował się barszcz. Od świątecznego stołu słychać było gwar przyjemnych rozmów. A dzieci już nie mogły się doczekać by rozpakować prezenty, które ledwie mieściły się pod choinką. To były cudowne święta.

Dlaczego jednak to był tylko sen?

Na co dzień karmimy się pięknym, wzruszającym, zabawnym, ale wyreżyserowanym światem. Oglądamy reklamy, filmy, filmiki na YouTubie, czytamy artykuły, przeglądamy blogi, w których autorzy pokazują nam świat taki, jaki chcielibyśmy zobaczyć. Oglądamy te piękne obrazki, na których rodzina zawsze żyje w zgodzie, kobiety są w stanie przygotować kilkudaniową odświętną kolację, a przy tym zadbać o siebie – zrobić wieczorowy makijaż i zakręcić włosy, a dzieci zawsze są uśmiechnięte i z miłością w oczach wpatrzone w rodziców. Oglądamy, a potem chcemy aby u nas też tak było.

Jednak życie to nie film, nie zdjęcie, ani nie obrazek

Na co dzień jesteśmy tylko ludźmi. Bywamy zmęczeni. Nie mamy siły. Nie mamy ochoty. Mamy swoje humory. Pokaż mi kogoś kto zawsze jest uśmiechnięty i zorganizowany, a potem powiedz mi co on bierze, ale nie próbuj tego sama 🙂 Nie jestem matką idealną. Ba, nawet nie jestem żoną idealną. Mam swoje za uszami. Bywa, że mam ochotę zagrzebać się w kołdrę i obudzić się na wiosnę. Nie zawsze mam ochotę: odkurzać, gotować obiady czy myć okna. Czasami dobrze jest, gdy nie zapomnę włączyć pralki. Moje dzieci też nie są idealne. Mają swoje humory. Potrafią się tak odezwać, że z wrażenia opadają mi nie tylko ręce. Ale wiesz co …

… to całkiem normalne

Idealne rodziny istnieją, ale tylko w fikcyjnym świecie. Zobaczysz je w programie telewizyjnym. Przeczytasz o nich w książce. Możesz je włożyć między bajki, a potem zacząć żyć. Ciesz się tym co masz na co dzień. Nie skupiaj się na tym, że Twoje dziecko nie zachowuje się tak, jak Ty byś tego chciała. Pamiętaj, że to mały człowiek, który ma swoje pragnienia, który również ma prawo mieć gorszy dzień. A nawet kilka. Czasem kilkanaście. Bywa, że więcej. Moich buntowników można zapisać do Księgi Rekordów Guinessa. W końcu mają niezawodny gen mamusi.

W święta bywamy sfrustrowani

Ponad 80% społeczeństwa uważa, że nie cierpi świąt. Jak myślisz, dlaczego? Mam na ten temat teorię. Oglądamy piękne reklamy z uśmiechniętymi rodzinami, które wspólnie ubierają choinkę, spędzają czas przy stole, nie rozmawiają o polityce, nie kłócą się, a dzieci są zachwycone prezentami, bo o takich właśnie marzyły. A potem przychodzi czas świąt… I okazuje się, że nie jest bajkowo. Mikołaj z reklamy Coca Coli nie mruga do naszych dzieci, które zamiast go wypatrywać zaciekle się kłócą o to, kto pierwszy zagra na Xboxie. Mąż ziewa i szyderczo się uśmiecha na propozycję śpiewania kolęd. A Ty urobiłaś się po łokcie, a kto to wszystko zje.

Rzeczywistość jest okrutna

Jeśli życzysz sobie by te święta spędzić bez kłótni, spokojnie, powoli i po cichu, mam dla Ciebie propozycję. Nalej sobie kieliszek dobrego wina. Zdejmij z choinki światełka i zwiąż nimi dzieci. Potem zaklej im buzie kawałkiem taśmy. I rozkoszuj się chwilą spokoju.

świąteczna sesja zdjęciowa

Tylko uważaj, bo to równie dobrze, może się obrócić przeciwko Tobie!

śmieszne zdjęcia święta

Wesołych Świąt! Oby te świąteczne dni były dla Ciebie spokojne, ciepłe i może nie jak z bajki, ale rzeczywiście wyjątkowe!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Marzy mi się cicha noc …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *