Idealny prezent, fantastyczna pamiątka z podróży, czyli magnesy w kapslach

Uprzedzam Cię, zanim zaczniesz czytać, że dzisiejszy wpis powoduje uzależnienie. W końcu kapsle trzeba skądś wytrzasnąć. Możesz kupić sobie kilka dobrych napojów, namówić do tego męża i resztę rodziny lub poszukać kapsli pod sklepem monopolowym. Nie ważne skąd je weźmiesz, ale ważne co z nich zrobisz. A mogą z nich powstać naprawdę fajne magnesy ze zdjęciami. Już tłumaczę Ci jak je zrobić.

zdjęcia w kapslach

Przygotuj:

  • kapsle

  • nożyczki

  • laminator z folią lub bezbarwną taśmę

  • taśmę magnetyczną lub stary magnes

  • drukarkę

jak zrobić magnesy

Do tego wybierz kilka ulubionych zdjęć z tych, które masz zapisane na komputerze.

Zacznijmy od przygotowania grafiki!

Jak szybko zrobić okrągłe zdjęcie bez tła?

Jeśli masz ochotę, włącz poniższy filmik, wtedy krok po kroku przeprowadzę Cię przez obróbkę zdjęcia. Równie dobrze, możesz przewijać dalej i czytać opisy.

Uruchom w przeglądarce stronę www.PicMonkey.com – jest to bezpłatny program graficzny. Wybierz zdjęcie, które chcesz przerobić, klikając „Edit”. Z menu po lewej stronie wybierz opcję „Frames” i kliknij na pierwszą u góry opcję „Shape Cutouts”.

jak zrobić okrągłe zdjęcie

Suwakiem możesz zmieniać rozmiar okręgu, a najeżdżając kursorem na zdjęcie jego położenie.

jak zrobić zdjęcie bez tła

Teraz wybierz z menu „Basic Edit” i przytnij zdjęcie („Crop”) tak, aby dookoła koła nie pozostawały puste miejsca. Zapisz grafikę („Save”).

okrągłe zdjęcie bez tła

Przejdź do programu tekstowego (u mnie jest to OpenOffice Writer). Wybierz z menu „Wstaw”, rozwiń opcję „Obiekt” i znajdź edytowaną grafikę.

jak zmniejszyć zdjęcie w open office

Klikając dwukrotnie na zdjęcie, powinny Ci się pojawić dodatkowe opcje. W sekcji „Typ” zmień wysokość i szerokość na 2,7 cm (taka jest średnica kapsla). W podobny sposób przygotuj kolejne zdjęcia i wydrukuj.

zmiana rozmiaru zdjęcia open office

Jak zrobić magnes ze zdjęciem z kapsla?

Aby zdjęcia były trwalsze, możesz je zalaminować lub obkleić bezbarwną taśmą. Przyklej je w środku kapsli. Z zewnętrznej strony doklej przycięte kawałki taśmy magnetycznej lub starego magnesu (przyda się klej na gorąco). I gotowe!

jak zrobić magnesy z kapsli

Prawda, że proste? Takie magnesy możesz zamieścić na swojej lodówce lub podarować w prezencie komuś bliskiemu (przypominam, że 26 maja jest Dzień Mamy 🙂 ). Możesz również tworzyć pamiątkowe magnesy np. wspomnienia z podróży, zdjęcia dzieci w poszczególnych latach czy też zamiast zdjęć umieścić w środku alfabet lub cyfry i ćwiczyć działania.

magnes ze zdjęciem

Jeśli mogłabym wybrać sobie prezent z okazji Dnia Mamy, wybrałabym kapsle, przynajmniej nie zwiędną i nie pójdą w biodra. Przy okazji, właśnie tworzę zestawienie najciekawszych ręcznie robionych prezentów, co znalazłoby się na Twojej liście?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Jeden komentarz w poście “Idealny prezent, fantastyczna pamiątka z podróży, czyli magnesy w kapslach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *