Jak zrobić tulipany z materiału? Kilka pomocnych rad.

Właściwie nie wiem skąd wziął się mój opór, ale odkąd pamiętam, rękami i nogami broniłam się przed maszyną do szycia. Gdy moje koleżanki szyły własnoręcznie torebki na książki i zeszyty, ja mozolnie zszywałam materiały ręcznie. A przecież maszynę mam! I to jaką! Prawdziwa perełka lat 90-tych – Łucznik, pamiątka po babci, prezent komunijny. Odważyłam się w końcu i wyciągnęłam maszynę z kąta. Zobacz co powstało w ramach tej sobotniej próby! Jeśli nie masz w domu maszyny lub tak jak ja omijasz ją szerokim łukiem, nie klikaj jeszcze krzyżyka zamykającego stronę. Tulipany możesz równie dobrze uszyć ręcznie lub skleić klejem na gorąco!

tulipany z materiału szablon

Do zrobienia wiosennych tulipanów z materiału będziesz potrzebowała:

  • tkanin (lub filcu) w wybranych przez siebie kolorach

  • patyczków do szaszłyków

  • słomek

  • nożyczek

  • waty

  • igły i nitki (maszyny do szycia lub kleju na gorąco – wybór należy do Ciebie)

jak uszyć tulipany

Zacznij od wycięcia z materiału liści, łodygi i kwiatów. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z mojego szablonu (tutaj), wydrukuj go lub odrysuj z ekranu, jak będzie Ci wygodniej.

kwiaty z materiału

Łodygę, czyli ten długi pasek zszyj lub sklej. Na jaką szerokość? Najlepiej, aby do środka zmieściła się słomka. Na poniższych zdjęciach zobaczysz wersję szytą na maszynie, ale pamiętaj, że równie dobrze możesz zszywać części ręcznie, co naprawdę nie zajmie Ci dużo czasu lub sklejać je ze sobą klejem na gorąco.

Przy sklejaniu raczej nie będzie Ci potrzebna ta informacja, ale jeśli zszywasz materiał, zobacz mój patent na przekręcanie go na właściwą stronę. Patyczkiem zahacz brzeg materiału, po czym przeciśnij go do samego końca, aż wyjdzie z drugiej strony. Zostaw patyczek w środku, aby łodyga była sztywna.

tulipany z materiału łodyga

szycie materiał na drugą stronę

Wycięte z materiału liście zszyj i wykręć na drugą stronę. Ja ich nie prasuję, bo wydaje mi się, że tak pozaginane po przekręcaniu wyglądają ciekawiej, ale jeśli wolisz proste, śmiało skocz po żelazko 🙂 Do środka włóż słomkę, nie tylko po to, aby liście były sztywniejsze, ale dzięki zgięciu będziesz mogła je ustawić pod różnym kątem.

szycie triki

jak uszyć kwiaty

Zszyj łodygę z liściem, mniej więcej do miejsca, w którym liść się rozszerza.

tulipany krok po kroku

Kolorowe części kwiatu zszyj ze sobą, przekręć na drugą stronę i wypełnij watą. Do środka włóż również łodygą, a igłą i nitką zafastryguj tak, aby móc porządnie ścisnąć kwiatek.

tulipany z materiału diy

Na koniec kwiaty ułóż w wazonie i trzymaj tam, aż w Twoim domu nie pojawią się żywe tulipany! 🙂

tulipany szycie

Moje kwiaty nie są z pewnością tak piękne jak te, które można zobaczyć na tablicach z oferowanym rękodziełem. Ale i tak jestem z nich dumna! Zrobiłam je od początku do końca sama i do tego odważyłam się sięgnąć po maszynę! Mam nadzieję, że spodobała Ci się moja instrukcja i znajdziesz w niej pomysł dla siebie. Zdradź mi tylko, którą wersję wybierzesz – szycie ręczne, na maszynie czy klejenie?

jak uszyć tulipany

kwiaty z materiału jak zrobić

tulipany z materiału szablon

tulipany z materiału wzór

PS. Pamiętacie swoje prezenty komunijne? Ja oprócz maszyny dostałam jeszcze zegarek i kolczyki, a gotówkę dołożyłam bratu do zakupu Amigi, na której później nie pozwalał mi grać 🙂

maszyna łucznik


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *