Jak zrobić farbę zdrapkę i do czego można jej użyć?

Pamiętam, że jako mała dziewczynka zamęczałam rodziców prośbami o zakup zdrapek. Wiesz o czym mówię, prawda? Chyba nie udało mi się w nich nic wylosować, ale chodziło o samą przyjemność, gdy spod warstwy srebrnej farby wyłaniał się ukryty wcześniej obrazek. A dzisiaj sama zrobiłam kilka zdrapek! Użyłam samodzielnie zrobionej farby do wykonania plakatu motywacyjnego, zaproszeń, gry w sapera czy mapy, na której zamierzam zaznaczać odwiedzane przez nas miejsca. Chcesz zobaczyć jak zrobiłam farbę? Może zainspirujesz się i wykonasz jakiś plakat?

mapa zdrapka diy

Po pierwsze, przygotuj grafiki czy teksty, które chcesz ukryć pod zdrapką. Możesz skorzystać z mojego plakatu (plakat motywacyjny) lub namalować czy wydrukować własne pomysły.

farba zdrapka jak zrobić

Po drugie, będziesz potrzebowała folii i laminatora, bo taka zdrapka potrzebuje śliskiego podłoża. Jeśli nie masz w domu takiego urządzenia, wystarczy, że kartkę dokładnie obkleisz przezroczystą taśmą klejącą.

jak zrobić zdrapkę

Punkt trzeci – przygotowanie farby. W małej miseczce czy pojemniku zmieszaj srebrną farbę akrylową z płynem do zmywania naczyń. Na każdą łyżkę farby, użyj pół łyżki płynu i dokładnie wymieszaj.

plakat zdrapka

Nakładaj farbę na miejsca, które chcesz ukryć. Prawdopodobnie będziesz musiała użyć kilku warstw, aby druk nie przebijał przez farbę. Jeśli tak jak ja, jesteś osobą niecierpliwą, użyj suszarki, aby zdrapka szybciej wyschła.

Potrzebujesz więcej porad? Zerknij na filmik, który nagrałam. Pokazuję w nim krok po kroku jak zrobić farbę zdrapkę.

Mam nadzieję, że pomysł Ci się spodoba! Napisz proszę w komentarzu, jakie instrukcje by Ci się przydały, każdy wpis wezmę pod uwagę. A może znasz jakiś ciekawy przepis lub tworzysz coś niebanalnego? Podziel się swoją twórczością w komentarzu!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

Jeden komentarz w poście “Jak zrobić farbę zdrapkę i do czego można jej użyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *