Pomponowa katapulta, czyli gra, która dziś zajęła moich chłopców na długo.

Z wiekiem moje dzieci coraz bardziej kierują się ku nowoczesnym zabawkom. Coraz chętniej zerkają w stronę laptopa czy komórki, a ja staram się wymyślać ciekawe sposoby, aby jak najmniej czasu spędzali przy elektronicznych gadżetach. Czasem mi się to udaje, a czasami pomysły są, krótko mówiąc, do bani. Jednak tym razem – eureka! Własnoręcznie wykonana gra na punkty miała dzisiaj swoje przysłowiowe pięć minut! A z zegarkiem w ręku dużo więcej, bo co chwilę rozgrywaliśmy kolejne partie. Każdy chciał się odegrać! Chcesz zobaczyć co nas tak wciągnęło?

Kilka dni temu pokazywałam Ci pomysł na grę w Angry Birds. Nie powiem, że był on zły, wręcz przeciwnie. Ale chłopcy nie mieli dziś ochoty na odbudowywanie klocków po każdej turze. Przypadkiem rzucił mi się w oczy pomysł na inną zabawę (źródło). Katapultę już mamy (jak ją zrobić, przeczytasz tutaj). Papierowe talerzyki to żaden problem. A i pomponów u nas dostatek (z chęcią się podzielimy). Każdy otrzymał pięć sztuk, w wybranym przez siebie kolorze i rozpoczęliśmy rozgrywki.

zabawy dla chłopców

zabawy w domu

Zasady gry są proste: z katapulty wyrzucamy pompon i w zależności czy trafimy na któryś z talerzyków, tyle mamy punktów. Podczas jednej tury mamy 5 rzutów. Sumujemy punkty i zapisujemy je w tabeli. Wygrywa ten, kto po 7 turach ma najwyższy wynik.

domowe gry i zabawy

Sama byłam zdziwiona, że chłopakom, aż tak spodobała się zabawa. W końcu niewiele przy niej roboty, a efekt przerósł moje oczekiwania. Krzyś zapowiada, że jutro gramy dalej, a to chyba najlepsza rekomendacja!

Teraz Twoja kolej! Wystrzel pompon i traf 20 punktów!

gra katapulta


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

2 komentarze/y w poście “Pomponowa katapulta, czyli gra, która dziś zajęła moich chłopców na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *