Jak zachęcić dziecko do ćwiczeń? Wypróbuj kostki aktywności!

Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było wysportowane. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że sport to zdrowie. Tylko jak zachęcać nasze dzieci choćby do najprostszych ćwiczeń, takich jak przysiady czy pajacyki? Moich dzieci do zajęć sportowych nie trzeba na szczęście długo namawiać. Pływanie, bieganie, jazda na rowerze czy gra w piłkę nożną to coś, co kochają całym sercem. Czasem jednak, pogoda nie sprzyja tym sportom. Wtedy szukam alternatywy do ćwiczeń w domu. A na zachętę wyciągam kostki aktywności!

Co to takiego kostki aktywności? To dobrze Wam znane figury sześcienne, ale zamiast kropek na bokach mają zadania do wykonania.

Przygotowałam kilka kostek, gotowych do pobrania i wydrukowania. Wystarczy je wyciąć, pozaginać i skleić w odpowiednich miejscach. Na jednej z nich rozpisałam zadania takie jak: skacz, tańcz, turlaj się, biegaj, czołgaj się czy rób przysiady. Na drugiej dla odmiany czas od 10 do 60 sekund. Jest jeszcze inna kostka, dla tych, którzy wolą zadania ze zwierzakami (chodź jak rak, pingwin, krocz jak bocian itp.).

kostki z zadaniami

A jak używać kostek? Oczywiście trzeba nimi rzucić. Pierwsza z nich wskaże nam zadanie, a druga czas wykonania. Uwierzcie mi, że jest przy tym nie tylko sportowo, ale i wesoło! A zabawa nie kończy się zazwyczaj na jednym rzucie.

kostki aktywności

kostki z ćwiczeniami

zabawy ruchowe

Jeśli macie ochotę, możecie pobrać gotowe do wydrukowania pliki z kostkami. Możecie również na podobnej zasadzie, stworzyć swoje własne kostki.

kostki do wydrukowania

Kliknij tutaj, by pobrać kostki

Będzie mi bardzo miło jeśli podzielicie się tym wpisem z innymi, skomentujecie go lub w jakikolwiek inny sposób dacie znać czy był dla Was przydatny.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

16 komentarze/y w poście “Jak zachęcić dziecko do ćwiczeń? Wypróbuj kostki aktywności!

  1. Świetny pomysł! 🙂 Ja użyję po prostu drewnianego klocka z zestawu dzieci i napiszę lub narysuję na nich polecenia markerem 🙂

  2. Ja zrobiłam karty do gry z poleceniami. Na kolorowych kartonikach napisałam różne aktywności: powiedz wierszyk, znajdź coś niebieskiego, pomachaj lewą ręką – wszystko dostosowane do wieku dzieci (teraz można by wprowadzić tabliczkę mnożenia;)) i dzieciaki losowały swoja kartę. Śmiechu było co nie miara. Zwłaszcza jak bawiliśmy się z dziećmi znajomych, które z ciekawością czekały na odkrycie kolejnej karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *