Lodowe kręgle

Śnieżna zima dostarcza wiele atrakcji! Można lepić bałwana, zjeżdżać z górki na sankach, wykopywać spod śniegu skarby, ale można też grać w lodowe kręgle! I tą ostatnią zabawę chcę Wam właśnie zademonstrować! Wypróbowaliśmy grę na śniegu, bardzo nam się spodobała, polecam i przy okazji wypisuję nasze błędy w rozgrywkach, abyście nie musieli ich powtarzać.

Zacznijmy od tego jak zrobić lodowe kręgle.

Potrzebujecie mrozu, tego za oknem lub tego w środku zamrażalnika. A dodatkowo jeszcze minimum 5 gumowych rękawiczek, 2 balony i barwniki. Do rękawic i balonów nalejcie wodę wraz z barwnikiem, zawiążcie je i odstawcie w mroźne miejsce.

lodowe łapki

Przygotowanie do gry.

Z zamarzniętych łapek i kul zdejmijcie gumową otoczkę. Ułóżcie na śniegu zawartość lodowych rękawic, podobnie do tego jak ustawia się kręgle.

Przebieg gry.

Ustawcie się za wcześniej ustaloną linią (na śniegu łatwo ją oznaczyć) i spróbujcie trafić jak największą ilość łapek. Liczcie punkty, skaczcie do góry gdy Wam się uda, a potem ustawcie przewrócone kręgle do poprzedniej pozycji.

zabawy na śniegu

Nasze błędy.

Aby gra sprawiła Wam dużo frajdy, napiszę o błędach jakie my popełniliśmy. Po pierwsze: sprawdźcie czy lód w rękawicach i balonach dokładnie się zamroził. Jeśli widać przelewającą się w środku wodę, zaczekajcie jeszcze. Po drugie: nie rzucajcie lodowymi kulami, a turlajcie je po śniegu, wtedy uda Wam się zdecydowanie dłużej pograć.

Jednak wierzę, że możecie być równie niecierpliwi jak my i nie zastosujecie się do wskazówek, wtedy Wasza gra może przypominać naszą. Chcecie to zobaczyć? Kliknijcie na poniższy filmik:

Mimo zdecydowanie zbyt krótkiej rozgrywki, bawiliśmy się świetnie i z pewnością powtórzymy zabawę. Mam już nawet pomysł na ulepszenie lodowych kręgli, ale zanim o tym napiszę, sprawdzę czy znów nie popełnimy jakichś błędów. Trzymajcie się ciepło, a łapki mroźcie tylko w zamrażalniku 🙂

kule z lodu


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

5 komentarze/y w poście “Lodowe kręgle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *