Jak zrobić filiżankę z papieru?

Zapraszam Was dziś na herbatkę, oczywiście taką w wyobraźni, bo jak inaczej moglibyśmy się jej napić z papierowej filiżanki? Jeśli wolicie dobrą małą czarną czy z mlejikiem, również zapraszam, przygotujcie akcesoria do kawy, rozsiądźcie się wygodnie i spróbujcie razem z nami stworzyć kubki i spodeczki. Gwarantuję, że taka zabawa spodoba się zarówno Wam jak i dzieciom. Możemy zaczynać?

jak zrobić filiżanki z papieru

Filiżanki z papieru skradły moje myśli gdy pierwszy raz je zobaczyłam. Od razu chciałam je zrobić! Problem był tylko jeden: nigdzie nie mogłam znaleźć gotowego, bezpłatnego szablonu do pobrania! Usiadłam więc przed czystą kartką z ołówkiem w ręce i zrobiłam go po swojemu, odrysowując poszczególne elementy od pokrywek, talerzy, akcesoriów do kawy czy herbaty czy też zwykłych nakrętek. Pobierajcie jeśli macie ochotę:

papierowa filiżanka szablon

Gdy już powycinacie wydrukowane z szablonu elementy, wystarczy je odpowiednio posklejać, by otrzymać papierową filiżankę. Wydaje się to dosyć proste, jednak dla pewności udostępniam Wam instrukcję w wersji filmowej. Zobaczcie jak wyglądał proces twórczy w wykonaniu Krzysia i Damianka. I proszę o wyrozumiałość, bo operator kamery ze mnie marny, chociaż staram się jak mogę…

Nasze filiżanki ozdobiliśmy papierowymi serduszkami i gwiazdkami, a wypełniliśmy je nie herbatą, a cukierkami. Tym sposobem stworzyliśmy kolejny prezent do kolekcji, dla babci i dziadka. Staramy się ich rozpieszczać w tym roku ręcznymi wyrobami. A Wy jakie dziś prezenty zanieśliście dziadkom?

prezenty dla babci i dziadka

W filiżance możecie umieścić co tylko chcecie, ważne aby było to coś co lubi babcia lub dziadek. Mogą to być słodycze, kilka torebek ulubionej herbaty czy akcesoria do kawy, którą dziadkowie lubią pić o poranku. Gwarantuję Wam, że z takiego prezentu otrzymanego od wnuczki czy wnuczka, będą naprawdę zadowoleni.

papierowa filiżanka


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Jak zrobić filiżankę z papieru?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *