Która godzina, pyta rodzina …

W życiu każdego młodego człowieka nadchodzi taka chwila kiedy powinien zgłębić tajniki zegarka. Dzięki temu na przerwę w szkolę nie będzie czekał całą wieczność tylko konkretną ilość minut. Do tego zrozumie powiedzenie „obiad za pół godziny”. Tak, nauka odczytywania godzin na zegarku okazuje się wręcz niezbędna. Pytanie tylko jak tego dokonać?

jak nauczyć dziecko obsługi zegarka

Jak nauczyć dziecko obsługi zegarka, szczególnie tego analogowego? Ja postanowiłam stworzyć papierową makietę. Zamieściłam na niej dwa zegarki: jeden z ruchomymi wskazówkami, a drugi z przesuwanymi cyframi.

makieta zegar

Pierwszy zegar ma możliwość przesuwania wskazówek. Aby to się udało wystarczy nabić je na szpilkę bądź pinezkę, a z tyłu kartki umieścić ucięty kawałek korka. Na zdjęciu poglądowym możecie podejrzeć jak to wygląda w praktyce (oczywiście końcówkę szpilki odcinamy).

ruchome wskazówki jak zrobić

Drugi zegar ma możliwość przesuwania pasków z cyframi. Wystarczy przeciąć dolną i górną krawędź prostokąta i wsunąć w nie przygotowane paski. Przygotowałam cyfry zmieniające się co 5 minut, bo uważam, że umieszczenie wszystkich od zera do pięćdziesięciu dziewięciu zbyt skomplikowałoby sprawę (na taką naukę jeszcze przyjdzie czas).

nauka zegarka

Gdy oba zegary są gotowe, możemy przystąpić do nauki, czyli ustawiać identyczny czas na każdym z nich. Czy metoda zadziała? Niebawem się okaże! Z pewnością Wam o tym napiszę! Metoda z kalendarzem przyniosła efekty, więc liczę, że i tu się uda.

Co myślicie o takim sposobie nauki? Podoba się Wam? Spróbujecie? Oczywiście grafiki możecie pobierać ze strony tu i poniżej:zegar1A gdy się przydadzą, miło mi będzie jeśli podzielicie się tym wpisem z innymi.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

5 komentarze/y w poście “Która godzina, pyta rodzina …

  1. U nas nauka odczytywania godzin trwała długo. Była gra, robiłyśmy specjalny zegar, przygotowywałam ćwiczonka, coś w szkole się pojawiało… Ale Córa w końcu załapała… Tylko jedzcze trochę zapomina że np. 5 to też 17 😉
    Twoja propozycja jest mega 😀

    • Aga dziękuję Ci bardzo, u nas też nie jest kolorowo i nie łapie od razu, ale powoli dochodzimy do odczytywania godzin. Grunt to ćwiczyć i to najlepiej poprzez zabawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *