Kalendarz (wieniec) adwentowy

Widzieliście już świąteczną reklamę Coca-Coli? A może w radiu słyszeliście znajomy hit „Last Christmas”? To znak, że najwyższy czas zabrać się za tworzenie kalendarza adwentowego! Czas oczekiwania na święta stanie się o wiele przyjemniejszy, gdy towarzyszyć mu będzie odliczanie i świąteczne zadania! Krzyś i Damianek już nie mogą się doczekać kiedy zaczniemy otwierać pudełeczka, a Wy?

Zadania zadaniami, ale trzeba je jakoś elegancko zapakować. W poprzednich latach tworzyliśmy choinki, a w tym roku po głowie chodził mi wieniec. Wprawdzie w pierwszym pomyśle miał wyglądać trochę inaczej, ale ostatecznie zmieniłam koncepcję. Chcecie zobaczyć jak powstawał? Powoli i monotonnie, ale efekt mnie satysfakcjonuje, a co najważniejsze podoba się dzieciakom!

Do wykonania kalendarza przygotowałam:

  • 24 pudełka po zapałkach

  • styropianowy wieniec (do kupienia m.in. tutaj)

  • wstążkę

  • ozdobny papier

  • nożyczki

  • klej

kalendarz adwentowy DIY

Zaczęłam od oklejenia pudełek po zapałkach świątecznym papierem. Trochę to trwało …

kalendarz z pudełek

… Po jakiejś godzinie wszystkie były gotowe.

jak zrobić kalendarz adwentowy

Styropianowy wieniec owinęłam czerwoną wstążką.

wieniec adwentowy

Przygotowałam gwiazdki z numerami od 1 do 24 i tyle samo zadań do wykonania.

zadania do kalendarza adwentowego

Jeśli szukacie pomysłów na zadania, odsyłam Was do bloga Dzieciaki w domu, gdzie znajdziecie kreatywną pięćdziesiątkę i do Oliloli, przy której zadaniach na pewno się uśmiechniecie!

pomysły na zadania do kalendarza

Pierwsza idea na kalendarz była taka, że wszystkie pudełeczka miałam przykleić do wieńca. Problem w tym, że nie można by ich wtedy otworzyć, więc chłopcy musieliby je odrywać, a to nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego kilka pudełeczek przykleiłam do wieńca, a resztę do wstążek (po jednym na każdym końcu), które przewiesiłam przez wieniec.

kalendarz adwentowy pomysły

kalendarz adwentowy dla dzieci

Nasz kalendarz jest już gotowy do zawieszenia na drzwiach, a ja nie mogę się doczekać wypełniania zadań! A Wy jak przygotowujecie się do Świąt?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

9 komentarze/y w poście “Kalendarz (wieniec) adwentowy

  1. U nas też już od wczoraj wisi kalendarz adwentowy. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać następnego roku bo wtedy zrobię kalendarz z zadaniami dla syna. Teraz są samochodziki. U nas przygotowania do świąt i już rozpoczęte. W weekend wywiesimy pierwsze dekoracje. Uwielbiam grudzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *