Biurko ze skrzynek

Krzyś rozpoczął w tym roku edukację. Dumny sześcioletni uczeń od września pięć razy w tygodniu przekracza próg Szkoły Podstawowej! Ale dzisiaj nie będzie, ani o jego postępach w nauce, ani o tym czy warto było wysyłać 6-latka do szkoły, ani też o tym czy nauczyciele są gotowi do nauczania młodszych uczniów. Dzisiaj pokażę Wam biurko jakie na moją specjalną prośbę wykonał jego tata!

Pierwszoklasista odrabiać lekcję musi regularnie. Na początek wystarczał nam do tego duży stół w jadalni, ale z czasem postanowiliśmy stworzyć specjalny kącik, w którym w ciszy i spokoju nasz starszy syn mógłby się zająć edukacją. Oglądałam w sklepie kilka nawet ciekawych biurek i miałam już sięgnąć po kartę i zamówić jedno z nich, jednak coś mnie powstrzymało. A tym czymś było znalezione w sieci zdjęcie biurka wykonanego ze skrzynek. Od tej chwili zachorowałam na takie biurko i żadne inne nie mogło stanąć w pokoju syna. Musieliśmy je zrobić, no po prostu musieliśmy!

biurko ze skrzynek

Zmontowanie biurka to jednak nie taka szybka i prosta czynność. Na początek musieliśmy wygładzić skrzynki, aby nie było w nich żadnych zadr. Potem pomalowaliśmy je białą farbą. Gdy już wyschły poskręcaliśmy je najprostszymi zawiasami. Na koniec tatuś zamontował zakupiony wcześniej w sklepie budowlanym biały blat. I tym sposobem po kilku dniach biurko stanęło w pokoju młodego ucznia.

jak zrobić biurko

jakie biurko dla 6-latka

drewniane skrzynki co zrobić

Mam nadzieję, że będzie mu długo służyć. A potem może również Damiankowi, bo blat jest tak długi, że spokojnie zmieszczą się przy nim we dwóch. A gdy Krzyś jest w szkole, zamieniam to biurko w mój mały warsztat i to właśnie przy nim powstaje wiele nowych kreatywnych pomysłów.. Chyba muszę zrobić drugie takie dla siebie, bo niedługo się tam wszyscy nie pomieścimy :).


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

15 komentarze/y w poście “Biurko ze skrzynek

  1. Przeurocze jest to biurko, niby biały (w sklepach) zarezerwowany jest dla dziewczynek, a tu proszę, dla chłopaków też się świetnie nadaje!
    PS: też mam Damianka 😉
    Pozdrawiam z inspirującego wtorku 🙂

  2. Znalazłam zdjęcie waszego biurka bardzo mi się spodobało zresztą synowi też akurat zmieniam meble u syna więc biurko będzie w podobnym stylu, fantastyczny pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *