Eksperyment z pracą domową

Tęskniliście za eksperymentami? To mam dla Was dobrą wiadomość! Razem z dziećmi zrobiłam wczoraj aż trzy doświadczenia, w których nie zabrakło dużej ilości wody i barwników, czyli tego co młodzi naukowcy lubią najbardziej! Przed Wami pierwszy z nich, którego oczywiście nie możecie przegapić i koniecznie musicie spróbować powtórzyć go w domu. Zaręczam Wam, że jest bardzo prosty i bezpieczny, a do tego efektowny!

eksperymenty z dziećmi

Co będzie Wam niezbędne do wykonania eksperymentu:

  • dwa przezroczyste naczynia

  • woda (ciepła i zimna)

  • olej

  • barwnik

Gotowi? Zaczynamy!

Jeden z pojemników napełnijcie ciepłą wodą (mniej więcej do 2/3 wysokości), a do drugiego nalejcie tyle samo, ale zimnej wody. Następnie dolejcie warstwę oleju, a na nią kilka kropli barwnika w płynie. Teraz obserwujcie wnikliwie co się dzieje z kolorami. Czy zabarwią wodę? Czy zostaną w warstwie oleju? W którym pojemniku reakcja nastąpi szybciej? To wszystko możecie zaobserwować w naszym amatorskim filmiku nagranym podczas eksperymentu:

Oczywiście moje dzieci nie poprzestały na jednym kolorze 🙂 Powstały nam piękne barwy, a doświadczenie przypominało nam inny eksperyment, który z pewnością dobrze znacie: jak rozpętać burzę w słoiku.

doświadczenia z dziećmi

Zrobiliście eksperyment? Pewnie dopiero czytacie i zastanawiacie się czy warto! Spróbuje Was zachęcić w inny sposób. Zawsze jest tak, że ja robię doświadczenie z dziećmi, pokazuje je na blogu, wszystko opisuje i dodaje zdjęcia, a Wy od razu wiecie co się stanie. Dlatego tym razem będzie inaczej! Zobaczyliście rozpuszczanie w zimnej i ciepłej wodzie, a jako pracę domową dostajecie dodanie trzeciego naczynia – z wrzątkiem! Gwarantuje Wam, że nie będzie nudno! Sprawdzicie co się stanie z barwnikiem w gorącej wodzie?

Czekam na Wasze wrażenia z wykonanego eksperymentu i oczywiście z pracy domowej!

Chcecie pomóc tworzyć stronę Mama w domu? Podeślijcie zdjęcia lub opisy z wykonanego doświadczenia, a pojawią się właśnie tutaj!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Eksperyment z pracą domową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *