Jak zmotywowałam dzieci do sprzątania?

Moi dwaj buntownicy to cudowne dzieciaki, jednak nie ma ludzi, czy to młodych czy starszych, bez wad! A największą wadą moich buntowników jest bałaganiarstwo! Ich pokój to jeden wielki chaos! Prośby, groźby, ani mediacje nie pomagają – w pokoju jak był bałagan tak ciągle panuje. Ostatnią deską ratunku (dosłownie) stał się plakat motywacyjny. W końcu nawet superbohaterowie muszą sprzątać swój pokój! A jak powstał plakat na drewnie? Zaraz Wam opowiem!

plakat superbohaterowie

Ostatnio drewno stało się moim ulubionym tworzywem i jednocześnie podstawą do stworzenia plakatu. W końcu kartka nie jest tak trwała jak deseczka! Jak malować na drewnie? Bardzo prosto – wystarczy mieć odpowiednie pisaki. A co jeśli nasz charakter pisma nie nadaje się do pisania na kartce, a co mówić o deseczkach? Na to też znajdzie się kilka sposobów!

Pierwszy pomysł z naklejanymi literkami poznaliście już we wpisie o drewnianych tabliczkach.

Drugi poznacie za chwilę …

Mam nadzieję, że pamiętacie jak przygotować deseczki do pracy? Po pierwsze wygładzić papierem ściernym, a po drugie pomalować bejcą, a potem … wszystko co musicie zrobić nagrałam na filmiku. Podpowiem, że musicie przygotować: wydrukowany tekst czy rysunek jaki chcecie zamieścić na drewnianym plakacie, ołówek, długopis i markery do drewna.

Metoda oczywiście łatwa, miła, przyjemna … kto spróbuje?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Jak zmotywowałam dzieci do sprzątania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *