Letnie prace plastyczne – lody

Dawno, dawno temu na tejże stronie często pokazywały się prace plastyczne. Jednak brak czasu, inne ciekawostki i wiele kreatywnych zabaw w domu czy w przedszkolu, sprawiły, że temat ten powoli zaczął odchodzić w zapomnienie. Aż nadeszły wakacje, a wraz z nimi … jeszcze mniej czasu na tworzenie 🙂 Podczas pewnej popołudniowej burzy, gdy nie mogliśmy wyjść na spacer, a z ust małych łobuziaków usłyszałam „nudzi mi się”, uznałam że to jest ten czas – czas powrotu prac plastycznych.

Przygotowałam dwie kartki papieru, na każdej z nich narysowałam trójkąt i 3 okręgi. Do tego wyjęłam kilka kredek świecowych, tarkę oraz papier ścierny.

letnia praca plastyczna

Kredki i kartki to oczywiste, ale co w tym całym zestawieniu robi tarka i papier ścierny? Służy nam jako ciekawa faktura, na którą możemy położyć kartkę i rysując kredką otrzymamy niebanalny wzór.

zabawy dla dzieci

prace plastyczne pomysly

Oba okręgi wypełniliśmy tak stworzonym wytłoczonym wzorem. Przygotowałam również nieduży kawałek brystolu, który moczyliśmy w brązowej farbie, a następnie odbijaliśmy tworząc kratkę w narysowanym wcześniej trójkącie.

odbijanie wzorow

Dzieciaki poradziły sobie świetnie, nie tylko z malowaniem wzorów, ale również z wycinaniem dwóch kół, trójkąta i ozdobnej „fali”. Wszystkie części złożyliśmy w lody! A na ozdobną górną część wylaliśmy trochę kleju i wysypaliśmy najdrobniejsze koraliki jako kolorową posypkę do lodów. I tak powstał nam prawdziwie letni obrazek (wykonanie od lewej strony: Damianek, Krzysio i na końcu ja)

lato pomysly na prace plastyczne

To jeszcze nie koniec letnich prac, bo podczas burzy udało nam się stworzyć coś jeszcze, ale o tym opowiemy następnym razem!

lody praca plastyczna


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Letnie prace plastyczne – lody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *