Pomysł na prezent dla taty

Jak co roku o tej porze, staramy się wymyślić jak najciekawszy pomysł na prezent dla taty, taki, aby dzieciaki mogły wykonać go w większości samodzielnie. Krzyś wysunął propozycje, aby sprezentować tacie puchar za bycie najlepszym tatą na świecie! Pomysł tak bardzo nam się spodobał, że nie było wyjścia – trzeba było go zrobić!

Jak zrobić puchar najlepszego ojca na świecie? Przygotowaliśmy:

  • opakowanie masy papierowej (można ją zrobić samodzielnie, ale nam nie zawsze wychodzi idealna, dlatego skorzystaliśmy z gotowej wersji)

  • nakrętkę od dezodorantu

  • szeroką nakrętkę po napoju

a do dekoracji:

  • farbę plakatowa (żółtą bądź złotą)

  • magiczny klej

masa papierowa pomysly

Wykonanie nie sprawiło wielu trudności: nakrętki oblepiliśmy z zewnątrz masą, a elementy takie jak „nóżka” czy „uszy” pucharu ulepiliśmy samodzielnie. Gotowe części pozostawiliśmy do wyschnięcia na min. 24 godziny.

puchar z masy papierowej

W czasie gdy pomagałam Damiankowi ulepić „robaczki”, czyli długie elementy, które potem zawijaliśmy w uszka, Krzyś samodzielnie stworzył własny puchar. Jestem pod wrażeniem, nie dość że sam wpadł na pomysł na prezent dla taty to wykonał go intuicyjnie bez jakiekolwiek pomocy!

puchar na dzien taty

Po 24 godzinach, gdy masa zastygła ostrożnie wyjęliśmy nakrętki, a części pucharu skleiliśmy magicznym klejem. Pozostało tylko dokładne pomalowanie prezentu farbą plakatową.

pomysly na dzien taty

Nasze puchary są już gotowe i ukryte czekają na jutrzejsze święto! Jak Wam się podoba taki pomysł na prezent dla taty? Myślicie, że będzie zadowolony? Pochwalcie się również swoimi pomysłami!

Pomysł na prezent dla taty


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Pomysł na prezent dla taty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *