Personalizowanie serce DIY

Długo broniłam się przed modnymi ostatnio plakatami, podobały mi się, ale nie myślałam o nich wcale. Do czasu, aż zrobiłam walentynkowy plakat z sercem! Od tamtej pory tworzę, kupuję, rozstawiam po domu. Naszło mnie również na personalizowanie serce, które często widuję na różnych stronach jako pamiątka i jednocześnie ozdoba pokoju dziecka. Zrobiłam, zamieściłam w ramce i postanowiłam pokazać Wam jak zrobić taki plakat krok po kroku!

serce z wyrazów

Nie jestem grafikiem, nie potrafię obsługiwać profesjonalnych programów, dlatego tworząc plakaty czy też inne ilustracje korzystam z darmowego programu PicMonkey Jak się zaraz przekonacie jest bardzo prosty w obsłudze i co najważniejsze, nie zajmuje miejsca na dysku, bo korzystamy z niego online.

Gotowi do działania? Zaczynamy od uruchomienia strony www.picmonkey.com, wybieramy opcję „Design”, ponieważ będziemy tworzyć nowy obrazek. Możemy wybrać dostępną wielkość grafiki, bądź ustalić własną wybierając „Custom”. Ja tworzyłam w rozmiarze równym kartce A4, czyli w pola wyboru wpisałam 595 x 845 pikseli. Po kliknięciu przechodzimy automatycznie do trybu edycji. Po lewej stronie z menu wybieramy ikonkę z motylkiem i szukamy motywu serca. Gdy już wybierzemy odpowiednie i rozmieścimy je na środku kartki (rozmiar zmieniamy przeciągając strzałką w prawym dolny roku zaznaczenia), zmieniamy wypełnienie (czyli „Color 2”) na transparentny.

plakat serce z napisami

To czerwone serce będzie podstawą naszego działania. Zmieniamy menu z motylka na literki i wybieramy odpowiednią czcionkę, kolor i rozmiar. Na środku serca wpisujemy imię dziecka.

personalizowane serduszko

Dalej postępujemy podobnie, wybieramy wyrazy jakie chcemy umieścić na grafice np. datę i czas urodzenia, wymiary, znak zodiaku, słodkie słówka jakimi nazywamy dziecko czy co tylko chcemy, aby znalazło się na plakacie. Piszemy różnymi czcionkami w poziomie i w pionie, ale w granicach jakie wyznacza nam czerwone serce.

personalizowane serduszko  jak zrobić

Gdy serce jest już pełne wyrazów, możemy je udekorować małymi serduszkami (znajdują się w menu z motylkiem, z którego już wcześniej korzystaliśmy). Na koniec klikamy na duże czerwone serce i wciskamy przycisk „Delete”. Zapisujemy plik, drukujemy i oprawiamy w ramkę!

personalizowane serduszko  diy

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę sensownie wytłumaczyć jak zrobić personalizowanie serduszko. W podobny sposób możecie tworzyć inne grafiki! Jeśli mielibyście jakieś problemy ze stworzeniem takiego plakatu, piszcie, postaram się pomóc! Podobają Wam się takie grafiki? Chcecie więcej wpisów w takim temacie?

serce metryczka


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

38 komentarze/y w poście “Personalizowanie serce DIY

  1. Super, super, super!!!! Muszę koniecznie spróbować 🙂 dzięki za wpis 🙂 blog obserwuję od dawna, co tu dużo pisać jest Ś W I E T N Y ! Zapraszam do siebie na raczkującego bloga mamanapelnyetet.blogspot.com pozdrawiam 🙂

  2. polecam program do tworzenia chmur wyrazowych tagxedo.com, tam tylko wpisujesz słówka potem wybierasz kształt i kolor. Zajmuje 3 min. Tu na picmonkey jest fajnie, ale trzeba samemu te słowa układać co z pewnością zajmuje więcej czasu

  3. czy z innej strony moge zrobic to serce bo tu musze placic i wyskakuja mi dziwnw komunikaty
    podajcie linki bo tu naprawdee nie mogew tego zrobic albo musze placic albo flasz cos neie tak itp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *