Personalizowanie serce DIY

Długo broniłam się przed modnymi ostatnio plakatami, podobały mi się, ale nie myślałam o nich wcale. Do czasu, aż zrobiłam walentynkowy plakat z sercem! Od tamtej pory tworzę, kupuję, rozstawiam po domu. Naszło mnie również na personalizowanie serce, które często widuję na różnych stronach jako pamiątka i jednocześnie ozdoba pokoju dziecka. Zrobiłam, zamieściłam w ramce i postanowiłam pokazać Wam jak zrobić taki plakat krok po kroku!

serce z wyrazów

Nie jestem grafikiem, nie potrafię obsługiwać profesjonalnych programów, dlatego tworząc plakaty czy też inne ilustracje korzystam z darmowego programu PicMonkey Jak się zaraz przekonacie jest bardzo prosty w obsłudze i co najważniejsze, nie zajmuje miejsca na dysku, bo korzystamy z niego online.

Gotowi do działania? Zaczynamy od uruchomienia strony www.picmonkey.com, wybieramy opcję „Design”, ponieważ będziemy tworzyć nowy obrazek. Możemy wybrać dostępną wielkość grafiki, bądź ustalić własną wybierając „Custom”. Ja tworzyłam w rozmiarze równym kartce A4, czyli w pola wyboru wpisałam 595 x 845 pikseli. Po kliknięciu przechodzimy automatycznie do trybu edycji. Po lewej stronie z menu wybieramy ikonkę z motylkiem i szukamy motywu serca. Gdy już wybierzemy odpowiednie i rozmieścimy je na środku kartki (rozmiar zmieniamy przeciągając strzałką w prawym dolny roku zaznaczenia), zmieniamy wypełnienie (czyli „Color 2”) na transparentny.

plakat serce z napisami

To czerwone serce będzie podstawą naszego działania. Zmieniamy menu z motylka na literki i wybieramy odpowiednią czcionkę, kolor i rozmiar. Na środku serca wpisujemy imię dziecka.

personalizowane serduszko

Dalej postępujemy podobnie, wybieramy wyrazy jakie chcemy umieścić na grafice np. datę i czas urodzenia, wymiary, znak zodiaku, słodkie słówka jakimi nazywamy dziecko czy co tylko chcemy, aby znalazło się na plakacie. Piszemy różnymi czcionkami w poziomie i w pionie, ale w granicach jakie wyznacza nam czerwone serce.

personalizowane serduszko  jak zrobić

Gdy serce jest już pełne wyrazów, możemy je udekorować małymi serduszkami (znajdują się w menu z motylkiem, z którego już wcześniej korzystaliśmy). Na koniec klikamy na duże czerwone serce i wciskamy przycisk „Delete”. Zapisujemy plik, drukujemy i oprawiamy w ramkę!

personalizowane serduszko  diy

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę sensownie wytłumaczyć jak zrobić personalizowanie serduszko. W podobny sposób możecie tworzyć inne grafiki! Jeśli mielibyście jakieś problemy ze stworzeniem takiego plakatu, piszcie, postaram się pomóc! Podobają Wam się takie grafiki? Chcecie więcej wpisów w takim temacie?

serce metryczka


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

38 komentarze/y w poście “Personalizowanie serce DIY

  1. Super, super, super!!!! Muszę koniecznie spróbować 🙂 dzięki za wpis 🙂 blog obserwuję od dawna, co tu dużo pisać jest Ś W I E T N Y ! Zapraszam do siebie na raczkującego bloga mamanapelnyetet.blogspot.com pozdrawiam 🙂

  2. polecam program do tworzenia chmur wyrazowych tagxedo.com, tam tylko wpisujesz słówka potem wybierasz kształt i kolor. Zajmuje 3 min. Tu na picmonkey jest fajnie, ale trzeba samemu te słowa układać co z pewnością zajmuje więcej czasu

  3. czy z innej strony moge zrobic to serce bo tu musze placic i wyskakuja mi dziwnw komunikaty
    podajcie linki bo tu naprawdee nie mogew tego zrobic albo musze placic albo flasz cos neie tak itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *