5 sekund junior

Czy potrafisz wymienić 3 składniki zupy? Pytanie wydaje się proste, prawda? A co jeśli masz na to tylko 5 sekund, a kuleczki na specjalnym czasomierzu błyskawicznie zbliżają się do końca! Wtedy mówisz co Ci ślina na język przyniesie! Czasem odpowiedzi wymyślane pod presją czasu są naprawdę zabawne! A wszystko to odkryliśmy podczas jednej z rozgrywek gry „5 sekund Junior”.

5 sekund recenzja

Nasze zbiory gier planszowych zwiększają się w błyskawicznym tempie! Przy każdej okazji (czy to urodzinowej czy gwiazdkowej czy też całkiem bez powodu) staram się znaleźć dla chłopców co ciekawsze propozycje. I jak na razie udaje mi się bezbłędnie trafić w ich gusta! Grę „5 sekund junior” zobaczyłam na jednej ze stron poświęconych planszówkom i wiedziałam, że będzie idealnych prezentem pod choinkę! Minęło sporo czasu, a ja z czystym sumieniem mogę Wam napisać, że gra jest warta zachodu!

Pierwsze wrażenie

Zawsze zwracam uwagę na trwałość wykonania gry, która przeznaczona jest dla dzieci. Wiadomo małe rączki z łatwością zaginają zbyt delikatne elementy, czasem czymś rzucą czy przygniotą, dlatego bardzo ważna jest dla mnie jakość wykonania. Przy tej grze nie mam zastrzeżeń, elementy są trwałe i dobrze wykonane, karty pytań mogłyby być z twardszej tektury, jednak i tak nie jest źle, przez pół roku testowania nie doznały uszkodzeń. Czasomierz w postaci kuleczek spadających po spirali zachwycił nas i dodał wyrazu rozgrywkom, szczególnie, że często przesuwające kulki wydają śmieszny, a zarazem rozpraszający zawodnika dźwięk.

5 sekund junior

Rozgrywka

Gra polega na prawidłowym odpowiadaniu na pytania. Po odczytaniu zadania przekręcamy czasomierz a zawodnik stara się jak najszybciej odpowiedzieć. Jeśli uda mu się to wykonać bezbłędnie, porusza się na planszy o jedno pole do przodu. Jeśli pomyli się lub nie udzieli odpowiedzi, kolejka przechodzi na następnego gracza. Każdy zawodnik otrzymuje również po trzy karty „czas”, które dają dodatkowe 5 sekund na udzielenie odpowiedzi, oraz karty „zmiana”, które pozwalają na zamianę zadanego już pytania. Kolorowe pola na planszy również pozwalają na wydłużenie czasu o 5 sekund. Wygrywa ten zawodnik, który pierwszy stanie na polu meta!

Pytania

Gra zawiera 354 karty z pytaniami, a że są one dwustronne to ogólnie pytań jest aż 708! Starczy na wiele rozgrywek! W zależności od wieku gracza możemy wybrać pytania z „żółtej strony”, przy których wymieniamy 2 odpowiedzi lub ze „strony czerwonej” gdzie wymieniamy 3 hasła, a pytania bywają trudniejsze.

Przykładowe pytania:
„Wymień 2 przedmioty na literę W”

„Wymień 2 żółte warzywa”

„Wymień 2 rzeczy, które można robić na wakacjach”

„Wymień 3 rodzaje zamków”

„Wymień 3 kolory tęczy”

„Wymień 3 nazwiska polityków”

Niektóre zadania są wręcz banalne, przy innych należy się dłużej zastanowić, jednak mając 5 sekund, nasuwają nam się czasem tak dziwne odpowiedzi, że ciężko wytrzymać ze śmiechu!

5 sekund junior pytania

Wrażenia

Gra jest przeznaczona dla 3-6 graczy w wieku 6-9 lat. My wykorzystujemy grę podczas spędzanych rodzinnie popołudni i gramy w składzie: dzieci w wieku 4, 6 i rodzice! Damianek mimo tego, że jest najmłodszy świetnie sobie radzi i nie jeden raz udało mu się z nami wygrać! Gra jest idealna na rodzinne chwile, można się przy niej świetnie bawić, poćwiczyć refleks a i wiele nauczyć.

Nie polecam jednak dla dzieci, które mają problemy z wymową – taka rozgrywka na czas nie pomoże maluchowi. Jeśli jednak Wasze dzieciaki nie mają problemu z rywalizacją i lubicie razem spędzać czas przy grach zdecydowanie zagrajcie w „5 sekund junior”!

Producent gry: Trefl

Cena: od 63 zł do kupienia TUTAJ


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

12 komentarze/y w poście “5 sekund junior

 1. Gra wydaje się bardzo ciekawa. Ale za każdym razem, gdy czytam recenzje ich właśnie ze smutkiem stwierdzam, że jeszcze troszkę czasu upłynie nim zasiądziemy w domu przy okrągłym stole całą rodziną i grać będziemy bawiąc się przy tym wspaniale… Czasu nie da się przyspieszyć, ale czy warto? Skoro tak szybko płynie 🙂

 2. Grałam wielokrotnie w wersję dla dorosłych i byłam ciekawa, jak wygląda wersja dla dzieci :). W sumie część pytań z wersji junior, np. „Wymień 3 nazwiska polityków” mogłaby się spokojnie znaleźć w wersji dla dorosłych 😉

 3. Co miała Pani na myśli , pisząc ,że nie poleca tej gry dla dzieci z problemami z wymową?

  Seplenienie czy porpstu problemy z wymawianymi słowami ? 😉

  • chodziło mi o to, że jest to rozgrywka na czas – jeśli dziecko ma np. problem z jąkaniem czy wypowiadaniem niektórych głosek, może się denerwować, bo w czasie 5 sekund może nie dać rady odpowiedzieć. Tylko pod tym kątem nie polecam, aby dziecko nie traciło wiary w siebie.

 4. Czy grała Pani również w 5 sekund dla dorosłych? bo zastanawiam się czy kupić wersję junior czy normalna (dziecko ma 7 lat z dużą wiedzą…)

  • Nie polecam, pytania dla dorosłych są jednak o poziom wyżej, gdzie nawet my, dorośli mieliśmy problem z udzieleniem poprawnych odpowiedzi 😉 Zdarzają się łatwe pytania, wręcz banalne, ale jednak trzeba mieć troszkę wiedzy, natomiast czerwona strona kart, ta trudniejsza, już jest znacznie trudniejsza, obawiam się, że nawet uzdolniony 7 latek nie da sobie rady.

 5. Świetna gra, która gwarantuje masę śmiechu i świetnej zabawy – i to nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, którzy nierzadko mogą przegrać z maluchami! 🙂 Bardzo ciekawa i wyczerpująca recenzja – takie czytamy z największą przyjemnością! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *