Sztuka Aborygenów

Wiosenne porządki i przygotowania świąteczne opanowały nasz dom. Udało nam się jednak znaleźć chwilę, by wraz z innymi blogami wyruszyć na wyprawę do Australii (oczywiście w ramach projektu „Dziecko na Warsztat”). Przyznaję, że ten kontynent nie został przez nas dogłębnie zbadany, tym razem skupiliśmy się na temacie przewodnim jakim jest sztuka!

Malarstwo kropkowe, dziedzictwo australijskich Aborygenów stanowi dziedzinę, która nas zafascynowała. Zwane jest również sztuką pustyni, gdyż jego forma wywodzi się z pradawnych rysunków i mozaiki na piasku. Postanowiliśmy stworzyć własne obrazy. Chłopcy odrysowali swoje ręce na kartonie, a następnie po linii kropkowali wacikami zamoczonymi w farbie. Powstało wiele barwnych kropkowych linii.

dot painting

malarstwo kropkowe

Polecam Wam domowe dot painting. Sama technika jest bardzo prosta, lecz daje naprawdę niesamowite efekty. Nie wymaga specjalnych uzdolnień plastycznych, możecie malować co tylko podpowie Wam wyobraźnia! Podsuńcie dzieciom farby, patyczki i pozwólcie im działać, bo ta sztuka uspokaja, wycisz i odpręża – spróbujcie, a przekonacie się na własne oczy.

sztuka Australii

Z Australią kojarzą nam się również bumerangi, jeden plastikowy mieliśmy w domu. Postanowiliśmy go ozdobić metodą „dot painting” jednak tym razem nie malowaliśmy farbą, a naklejaliśmy kolorowe kropki wycięte wcześniej dziurkaczem. Chłopcy stworzyli również swoje własne kartonowe bumerangi i ozdobili je według własnych pomysłów.

jak zrobić bumerang

Na koniec perełka architektury australijskiej Opera w Sydney i Harbour Bridge. Udało nam się trafić na promocję w Biedronce, puzzle 3D w cenie 12,99 zł – sprawdźcie może znajdziecie je jeszcze w sklepie!

opera w Sydney

Tematykę Australii planujemy oczywiście poszerzyć, może stworzymy lapbooka albo własną grę planszową dotyczącą tego kontynentu, ale to wszystko dopiero po świętach. Tymczasem zerknijcie co przygotowali dla Was inni uczestnicy projektu „Dziecko na Warsztat”:


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

10 komentarze/y w poście “Sztuka Aborygenów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *