Bajkowa Drużyna

„Bajkowa Drużyna” zamieszkała na naszej półce z książkami trzy lata temu. Damianek otrzymał ją w prezencie na pierwsze urodziny (a niedawno skończył 4 lata!), mimo upływu czasu chłopcy nadal z chęcią słuchają bajek czytanych przeze mnie, jak i tych w wersji nagranej na płycie. Przez to mogę Wam powiedzieć, że to naprawdę dobra książka!

bajkowa drużyna

Twarda okładka skrywa w sobie 56 stron pełnych rymowanych opowieści. Znajdziecie tu tematykę bardzo bliską dzieciom: o kłótni dwóch przyjaciółek, o Michasiu, który nie chciał jeść nic poza słodyczami, czy o Krzysiu, który używał brzydkich wyrazów. Każda historia kończy się morałem i pokazuje dziecku jak należy postępować. Wierszyki bardzo dobrze się czyta, łatwo wpadają w ucho, a większość z nich znamy już na pamięć. Część ilustracji w książce stanowią kolorowanki, dzięki temu każdy egzemplarz staje się wyjątkowy gdy pokoloruje go mały właściciel.

kasia klich bajki

Naszą ulubioną bajką jest „Mała Czarownica” o młodej adeptce sztuk magicznych, która dopiero uczy się czarować. Ale magiczne zaklęcia nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek i tak kuzynka zamienia się w świnkę, a słoń spotkany w ZOO zostaje zabarwiony na niebiesko (dodam tylko, że w wersji audio w rolę słonia wciela się Ryszard Kalisz i od momentu kiedy usłyszałam go na płycie, widząc go w telewizji przypominam sobie niebieskiego słonia). Lubimy również opowieść o przerażonej mamie kurce, która szuka po całym podwórku swoich niesfornych dzieci, na szczęście i ta historia kończy się szczęśliwie.

cukierki piosenka

Sprawczynią całego zamieszania jest wokalistka Kasia Klich (pamiętacie piosenkę „Lepszy model?”). To właśnie ona, nie tylko napisała teksty i samodzielnie wykonała ilustracje, ale dodatkowo zaprosiła wiele znanych osób do współpracy i dzięki temu do książki dołączona jest płyta, a na niej piosenki i wiersze. Kogo usłyszycie w roli bohaterów książki: Marię Czubaszek, Annę Dymną, Katarzynę Kwiatkowską, Halinkę Mlynkovą, Beatę Tadlę, Darię Widawską, Artura Andrusa, Ryszarda Kalisza, Yaro, Bartka Kasprzykowskiego, Janka Kietlińskiego, Jarka Kuźniara, Liroya, Grzegorza Miecugowa, Łukasza i Piotrusia Nowickich i Artura Orzecha. Jak widzicie wiele osób pracowało nad Bajkową Drużyną i szczerze mówiąc wyszło im rewelacyjnie.

kasia klich książka

Część piosenek możecie znać z telewizji dziecięcej, w której puszczane były nieraz teledyski. Poniżej zamieszczam utwory jakie udało mi się znaleźć w sieci:

 

Książka na jest dostępna w księgarniach (na Ceneo już od 22 zł). Natomiast kupując bezpośrednio przez stronę Bajkowej Drużyny możecie nabyć egzemplarz z imienną dedykacją od autorki.

 

Na zakończenie dopiszę tylko, że post nie jest w żaden sposób sponsorowany, polecam Wam to co sami lubimy i uważamy za godne polecenia.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Bajkowa Drużyna

  1. Pingback: Bajkowa Drużyna | Polskie Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *