Pomysły na klocki Lego

Są trzy poziomy bólu: ból, okropny ból i nadepnięcie na klocek lego. Chyba każdy z rodziców zna ten ostatni poziom. Kiedy wchodząc do pokoju dzieci widzę porozrzucane klocki, wyobrażam sobie jak czyhają ukryte w dywanie, by znienacka zaatakować moje stopy. Mam wtedy ochotę wyrzucić lego i nigdy więcej ich nie kupować. Jednak gdy patrzę na moi synków zaciekle budujących nowe auta i budowle, stwierdzam, że potrzebny jest niezawodny sposób na przechowywanie klocków.

lego

Co zrobić z lego? Jak najciekawiej je przechowywać z korzyścią dla dzieci i moich obolałych stóp. Znalazłam kilka pomysłów i postanowiłam podzielić się z Wami jeszcze zanim część z nich wprowadzę do miejsca chaosu, zwanego potocznie pokojem moich dzieci.

Sposobów na przechowywanie Lego jest wiele. Oczywiście najlepiej posegregować je kolorystycznie, aby korzystając z instrukcji nie zrezygnować po kolejnym żmudnym poszukiwaniu małego białego podwójnego klocka wśród całej barwnej sterty.

źródło: http://ramblingsofasuburbanmom.com/

segregacja lego

źródło: http://iammommahearmeroar.net/

przechowywanie lego

Nie tylko pojemniki sprawdzą się świetnie do przechowywania klocków. Ciekawym pomysłem są oryginalne wiaderka:

wiaderka do przechowywania

źródło: http://b-inspiredmama.com/

pojemnik na pościel ukryty pod łóżkiem:

lego pod łóżkiem

czy efektowna ramka skrywająca w sobie niewielką ilość klocków:

lego w ramce

źródło: http://monsieurecup.blogspot.com/

Zainteresowała mnie również elegancka prezentacja postaci z Lego:

ludziki lego

źródło: www.etsy.com

Innym sposobem uniknięcia zabaw na dywanie jest wykonanie specjalnego stolika, na którym dzieci będą konstruować projekty Lego. Poniżej w wersji z pojemnikami:

stolik do lego

źródło: http://centsationalgirl.com/

lub z wiaderkami:

stolik lego

źródło: http://ikeahackers.net/

Na składanej tacy:

pomysły z lego

źródło: http://jadelouisedesigns.com/

Ewentualnie rozłożenie maty, do której w prosty sposób schowamy klocki po zabawie

mata do zabawy

źródło: http://swoopbags.com/shop/

Mam już swoje typy i niebawem zamierzam rozprawić się z nieposegregowanym Lego. A Wy jakie macie sposoby na przechowywanie klocków?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

15 komentarze/y w poście “Pomysły na klocki Lego

  1. Bardzo ładne i estetyczne. Wszystkie mają jednak tę samą wadę. Wszystkie te klocki trzeba po zabawie znaleźć i odłożyć na miejsce. Bez tego się nie do choćby nie wiem co.

  2. U mnie jeszcze do lego trochę daleko, ale inspiracje świetne. Choć to niezbyt wychowawcze (ale w praktyce i tak wiadomo…) to sama z chęcią bym posprzątała wszystko po zabawie do takich pudełeczek 😉 /J.

  3. Witam, jeśli to komuś pomoże. To powiem, że miałam posegregowane klocki kolorami i lepiej się sprawdza segregacja typu: płaskie, malutkie (cięgle ich szukasz), budowlane (te grube osobno i te podłużne osobno), osobno patyczki i osobno wszystkie pokrętła i trybiki. Osobno też zrobiłam miejsce dla ludzików i akcesoria do nich (czapki, włosy, telefony, łyżwy itp.) W ten sposób kolor wymienię, ale znajdę szybko to czego potrzeba. Ja mam powkładane do podobnych szufladek jak na zdjęciu. W płaskim lepiej się szuka.

  4. Najbardziej podoba mi sie duza płaska szuflada. Można łatwo znaleźć to, co potrzebne i jest ładna zarowno wysunięta i schowana. Worek też fajny ale już widzę, jak wysypuja się i wpadają we włochaty dywan 🙂 szuflada, szukać szufladę 🙂

  5. Bardzo inspirujący wpis, uwielbiam takie kreatywne rozwiązania! Wydaje mi się, że plastikowe klocki dla dzieci nigdy nie wyjdą z mody. Producenci co rusz prześcigają się dziś w wymyślaniu coraz bardziej wymyślnych zestawów. Ostatnio zamówiłam dla mojego siostrzeńca świetne klocki świecące w ciemnościach. Zabawka ta bardzo przypadła do gustu Tytusowi, który wprost uwielbia konstruować z nich budowle o różnych kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *