Glina do kolorowania

Nasz piękne białe gwiazdeczki nie doczekały choinki. Nie stało im się nic złego, poza tym, że nieco zmieniły kolor. A było to tak …

ozdoby choinkowe

Krzyś rysował laurkę, zapewne dla Mikołaja, bo mama już przestała być jedyną adresatką prezentów obrazkowych. Damianek budował rekordowo wysoką wieżę z klocków Lego. Na stole leżały kolorowe flamastry, a na parapecie rozłożone były śnieżnobiałe gwiazdki (więcej możecie o nich przeczytać tutaj). Kontrast między jednymi a drugimi był tak duży i tak kuszący, że dzieciaki nie wytrzymały i połączyły biel gliny z barwami poszczególnych flamastrów. Pokusa była tak wielka, że nie zważali na brak pozwolenia. I wtedy, przyłapałam ich na gorącym uczynku.

ozdoby na choinkę

Chwyciłam flamastry i zaczęłam kolorować razem z nimi. Wyszła nam z tego całkiem niezła zabawa, nawet tata dał się wciągnąć i ukazał swą artystyczną duszę.

biała glina przepis

Wspólne, rodzinne kolorowanie tak nas wciągnęło, że nie zostały nam żadne całkowicie białe ozdoby.

biała glina pomysły

Jak tylko dokupię sodę wrócimy do tej zabawy, bo nie tylko lepienie i wykrawanie wzorów z masy jest ciekawe, ale jak widać można znaleźć inne zastosowania. Będziemy szukać kolejnych pomysłów na ozdabianie białej gliny, z pewnością opowiemy Wam o nich.

biała glina ozdoby


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Glina do kolorowania

  1. Hehe, u nas też miały być białe gwiazdki w kalendarzu adwentowym. Ale ta radość z kolorowania ważniejsza niż estetyczne upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *