Strój małego pirata

Dzień postaci z bajek jest dobrym pretekstem, by założyć kostium ulubionego bohatera (tym bardziej, że w przedszkolu planowana jest zabawa). Pierwszy pomysł na strój to dzielni wilk morski. Posiadamy kilka niezbędnych akcesoriów jak luneta i straszny hak, ale jak zrobić kapelusz pirata? Wykonanie jest banalnie proste, dłużej zajęło dzieciakom wyszukanie odpowiedniej czaszki!

 

czapka pirata jak zrobić

Zacznijcie od przeszukania internetu w poszukiwaniu idealnej trupiej czachy na kapelusz. Nie lada wyzwanie! Mali kamraci długo nie mogli się zdecydować jaka będzie odpowiednia (szybciej wybieram buty w sklepie niż oni czaszkę pirata). Ostatecznie wybrali taką z szablami zamiast kości.

Gdy już wydrukujecie czachę, pozwólcie dzieciakom ją wycinać, a sami przygotujcie:

– czarny brystol

– ołówek

– klej

– linijkę

– nożyczki

i talerz!

Jak najłatwiej odrysować kształt kapitańskiej czapki? Od talerza!

 

strój pirata

 

Umieśćcie go jak na zdjęciu czyli przy górnej granicy kartki, odrysujcie ołówkiem jego górną połowę, następnie odmierzcie linijką wysokość boku czapki (u nas 10 cm) i przyłóżcie talerz tak, aby dotykał tego punktu i wcześniej narysowanej linii. Odrysujcie. Kształt czapki gotowy! Wystarczy go wyciąć.

 

jak wykonać czapkę piracką

 

Na dolnej części kapelusza narysujcie linię i spróbujcie ją wyciąć nożyczkami lub nożem do papieru, ale tak, aby nie przeciąć krawędzi kartonu. Doklejcie wyciętą czaszkę i czapka gotowa!

 

kapelusz pirata

Miś gotowy na bal, a chłopcy po domowej zabawie w piratów, zmienili zdanie i postanowili zostać spidermanami. Oby do jutra nie wpadli na kolejny szalony pomysł!

 

kostium pirata

 


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

8 komentarze/y w poście “Strój małego pirata

  1. Pamietam jak chciałam aby nasz Mlody w zeszłym roku byl piratem ale nawet nie chciał o tym gadać …. ale w tym roku taki strój może juz by do niego przemówił 🙂
    Swietny pomysł!

    • Entomka moi chłopcy przejawiają zainteresowanie Piotrusiem Panem i piratami z Nibylandii stąd te pomysły, ostatecznie stanęło na spidermenie. W zeszłym Krzyś wymyślił, że chciałby być … krecikiem, niestety nie miałam pomysłu na taki strój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *