Dzień Pluszowego Misia – zbieramy maskotki

Pluszowemu misiowi można wyszeptać największe tajemnice, wtulić nos w jego miękkie uszko i powierzyć wszystkie smutki, obawy. W pluszowym futerku rozpuszczają się łzy, te smutku i te radości. W pluszowym świecie znikają obawy. Fundacja Mam Marzenie w ramach Dnia Pluszowego Misia, przeprowadza zbiórkę pluszaków dla małych pacjentów z oddziałów onkologicznych.

Podzielić możecie się nie tylko maskotkami, ale również książkami, grami i artykułami plastycznymi. Umilmy chociaż w tak drobny sposób pobyt małym pacjentom na oddziale onkologicznym. Proszę dołącz do Akcji, udostępnij informację, zachęć znajomych, zaproś swoje przedszkole czy szkołę do uczestnictwa. Razem możemy więcej!

Więcej informacji na temat Akcji zdobędziecie u Wolontariuszy. Poniżej info oraz kontakt do regionalnych organizatorów: www.mammarzenie.org/dzien-pluszowego-misia/

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla mały pacjentów oddziałów onkologicznych działających w: Chorzowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu. We wtorek 25 listopada nasi wolontariusze przekażą wszystkie zebrane maskotki dzieciom oraz zorganizują na oddziałach gry i zabawy oraz malowanie marzeń.

Od 2002 roku wszystkie pluszowe maskotki obchodzą swoje święto, ustanowione w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek, pokazuje je, a czasem pluszowe maskotki pomagają nam poznawać dziecięce marzenia.
Zapraszamy do udziału w akcji zarówno osoby prywatne, jaki szkoły, firmy i instytucje państwowe. Oprócz nowych maskotek można również przekazać gry planszowe, książki jak i artykuły plastyczne.

Jeśli jesteście zainteresowani przekazaniem maskotek skontaktujcie się z:

  • Katowice – Jolanta Filipek –jolanta.filipek@mammarzenie.org – 792-925-685

  • Lublin – Natalia Kulig – natalia.kulig@mammarzenie.org – 515 199 623

  • Poznań – Klaudia Barczak – klaudia.barczak@mammarzenie.org – 796-966-222

  • Trójmiasto – Klaudia Suliborska – klaudia.suliborska@mammarzenie.org – 503-090-907

  • Warszawa – Jacek Owczarz – jacek.owczarz@mammarzenie.org – 506-113-805

  • Wrocław – Maciej Kolesiński – maciej.kolesinski@mammarzenie.org – 515-199-628

Można również przesłać zebrane nowe maskotki na adres:

Fundacja Mam Marzenie
Ul. Św. Krzyża 7
31-028 Kraków

Pomóc nam możecie również przekazując darowiznę, na zakup pluszowych zabawek przez cały 2015 rok. Wystarczy dokonać wpłaty na konto główne Fundacji Marzenie:

Nr konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

z dopiskiem Dzień Misia.

Jeśli nie macie jak dostarczyć maskotek, a jesteście z Lublina – możecie pisać również do mnie, pomogę w miarę możliwości. Fundacja Mam Marzenie nie tylko zbiera pluszaki, ale również spełnia życzenia małych marzycieli. Może wspólnie spełnimy czyjeś marzenie? Kto dołączy?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

2 komentarze/y w poście “Dzień Pluszowego Misia – zbieramy maskotki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *