Walentynkowe prezenty

Powoli wracamy … z gorączki, zapalenia krtani i grypy żołądkowej, w skrócie – całego pasma nieszczęść. Czujemy się już całkiem nieźle, więc postanowiliśmy stworzyć coś kreatywnego z okazji Walentynek. Nie każdy lubi to święto, większość uważa je za tandetne i komercyjne, ale my je lubimy. Zawsze to dodatkowy powód, żeby okazać innym uczucia. Przygotowaliśmy dziś niespodziankę dla taty. 

Potrzebne:

– kartka z bloku technicznego – najlepiej czerwona

– kawałek folii

– taśma klejąca

– nożyczki

– lentylki lub m&m’sy

Wycinamy dwa kwadraty czy prostokąty, to co lubicie, ważne, aby były jednakowe. Na jednej części malujemy serce i wycinamy je, a w to miejsce naklejamy przezroczystą folię. Spód i boki sklejamy taśmą.

Chłopcy dodatkowo ćwiczyli kolory (szczególnie Damianek, który w przedszkolu jest właśnie na tym etapie) poprzez segregowanie lentylków. Najpierw wybierali czerwone, potem pomarańczowe, a na końcu dodali różowe, bo baliśmy się, że będzie ich za mało do wypełnienia niespodzianki. Zabawa tak im się spodobała, że posegregowali również inne lentylnki na zielone, niebieskie, żółte, zielone, brązowe i białe. Teraz mamy w domu wybór drażetek w każdym kolorze tęczy w oddzielnym pojemniczku 🙂

Lentylki wsypaliśmy do papierowych niespodzianek i zakleiliśmy górę taśmą.

Do kompletu przygotowaliśmy także laurkę. Wycięliśmy dziurkaczem serca z czerwonej tektury falistej. Na białej kartce narysowałam serce. Chłopcy wysmarowali je klejem i na zmianę naklejali przygotowane wcześniej serduszka.

Na koniec podpisali (obaj), że to dla taty i niespodzianka gotowa!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Walentynkowe prezenty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *