Dzień – noc prosta i skuteczna nauka

Kosmos, planety, gwiazdy i układ słoneczny są moją słabą stroną. Jednak Krzyś zaczął przejawiać taką fascynację.
W samochodzie zasypywał nas pytaniami „a dlaczego jak słońce idzie spać to jest noc”, „dlaczego księżyc nie świeci
w dzień” i „czy u kangurów jest teraz ciemno czy jasno”? Odpowiedź ojca była zwięzła i jasna „synu pokażę Ci jak dojedziemy do domu”. Przyznaję, pomyślałam, że to wymówka, aby uniknąć odpowiedzi. A jednak dotrzymał słowa! Przy pomocy zestawu składającego się z: małej latarki, dwóch styropianowyh kul i kilku pinezek, odpowiedział Krzysiowi na wszystkie pytania.

Sama z chęcią przysiadłam i słuchałam naukowych wywodów męża. Zaskoczył mnie! Po jedenastu latach znajomości zaskoczył mnie niesamowicie! Wybaczcie ja nadal jestem w szoku (na co dzień tatuś przejmuje działkę „wygłupy i zabawy”, a dla mnie zostaje reszta).  Przy pomocy tylko kilku elementów świetnie przekazał synowi wiedzę o tym jak planety krążą wokół słońca o różnych porach dniach na półkulach i dlaczego zimą dzień jest krótszy. I co tu dużo kombinować? Ważne, aby było prosto i skutecznie.

Tatuś tak się zaangażował, że zastanawia się jak zrobić planety i cały układ słoneczny dla chłopców. Zostawiam go z tym tematem, ja co najwyżej zbuduję z chłopakami wielką rakietę 🙂


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

12 komentarze/y w poście “Dzień – noc prosta i skuteczna nauka

  1. Też Misi tłumaczyłam za pomocą lampy i piłki. Efekt był taki, że Miśka na hasło koleżanki (a później również teściowej), że „słonko poszło spać”, orzekła z politowaniem, że słonko nie śpi, tylko świeci na drugiej półkuli. Miała wtedy 3 lata, więc uraczonym wykładem (łącznie ze mną) szczęka opadła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *