Świąteczne witraże

Przed świętami postanowiliśmy ozdobić nasze okna. Wykorzystaliśmy farby witrażowe, które zapomniane leżały w szafce. Pomysł trafiony w dziesiątkę. Krzysiowi tak się podoba malowanie witraży, że co chwile tworzy kolejne.

Pierwszy tzw. testowy witraż tworzyłam sama, aby nie było rozczarowania gdyby coś poszło nie tak. Znalazłam w sieci kilka świątecznych szablonów. Odrysowałam je na kartce.

Przypięłam spinaczami folię do kartki, aby nie przesuwała się podczas malowania. Czarną farbą odmalowałam kontury – tu akurat Krzyś trochę pomógł.

Następnie wypełniliśmy obrazek kolorami.

Według instrukcji, należy pozostawić go do wyschnięcia na 24 godziny. Nasz był gotowy po nocy, czyli po jakiś 12 godzinach od malowania.

Krzysiowi pomysł bardzo spodobał się. Poprosił o namalowanie wzoru choinki.

Metoda jak poprzednio. Z konturami trochę mu pomogłam, bo czarna farba nam się zacina, a środek wypełniał sam.

Oto pomalowana choinka. Niestety popełniliśmy mały błąd i pozostawiliśmy ją na nierównym podłożu, w związku z czym farba spłynęła nam lekko na lewą stronę, ale i tak nam się podoba.

Krzyś miał ochotę na malowanie kolejnych witraży, jednak w komplecie mieliśmy tylko jedną folię. Potrzeba matką wynalazków, jak to mówią, wpadliśmy na pomysł wykorzystania „koszulki” foliowej na dokumenty. W środek włożyliśmy przygotowane obrazki witraży.

Krzyś wszystkie sam pomalował.

Witraże pięknie prezentują się na oknie. Szkoda tylko, że nie było w zestawie czerwonej i białej farby, przez to nie mogliśmy wykonać mikołaja, aniołka, ani bałwanka.

Ceny takich farb są bardzo zróżnicowane, nasze udało nam się zakupić za niecałe 7 zł!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

7 komentarze/y w poście “Świąteczne witraże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *