Płatkowe bałwanki

Krzyś się rozchorował. Nie może chodzić do przedszkola razem z bratem, z czego jest strasznie niezadowolony. Siedzi więc w domu i oczywiście „nudzi się”. Po maratonie planszówek, nie miałam ochoty na kreatywne myślenie. Jednak chłopcy nie dali za wygraną i musiałam wymyślić jakieś zadanie do Kalendarza Adwentowego. Tak powstały „płatkowe bałwanki”, czyli zawieszki na choinkę.

Przyniosłam sześć płatków kosmetycznych, klej i pudełko „przydasiów”, w którym mieszkają guziki, koraliki, pompony, cekiny, druciki kreatywne i inne niezbędne cudeńka. Zaczęliśmy od ułożenia bałwanków i sklejenia ich tak, aby w środku znajdowała się włóczka, na której zawiesimy bałwanki na choince.

Do gotowych bałwanków chłopcy samodzielnie doklejali „gadżety” wg uznania.

Jedyny mój wkład to trójkątne czapki i skręcenie miotełek z drucików, resztą produkcji zajęli się chłopcy. W mig wykonali zadanie.

Bałwan Krzysia ma guziki z guzików, nos z pompona, oczy z muszelek i domalowany flamastrem uśmiech. Bałwanek Damianka różni się tylko oczami wybranymi z koralików.

Jakość zdjęć niestety tragiczna, ale zapomniałam podładować baterii w aparacie i fotki pykaliśmy starą cyfrówką 🙂

Zmykam obmyślać zabawy na jutro dla mojego znudzonego chorobą synka. Dobranoc.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

8 komentarze/y w poście “Płatkowe bałwanki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *