Kalendarz adwentowy

W zeszłym roku pierwszy raz zrobiłam kalendarz adwentowy z ukrytymi na każdy dzień zadaniami. Pomysł okazał się świetny! Bawiliśmy się rewelacyjnie wykonując każdego dnia zadania i otrzymując za nie symboliczne nagrody „od Gwiazdki”. W tym roku również nie mogło go zabraknąć, a dodatkowo do pomocy przy tworzeniu wciągnęłam dzieci.

Nasz zeszłoroczny kalendarz prezentował się tak:

Była to choinka z zielonego brystolu, a na niej złożone z czerwonego papieru koperty. W tym roku skorzystaliśmy z wykonanej poprzedniej zimy podstawy, tylko koperty zamieniliśmy na kubeczki.

Kupiliśmy 24 czerwone kubeczki. Na każdym z nich przykleiliśmy śnieżynkę z numerkiem.

Rozpoczęliśmy od zabawy. Próbowaliśmy ułożyć wieżę z kubków, dla utrudnienia ułożonych według kolejności liczb.

Ale jak widać nie było to takie proste.

Gdy zabrakło nam cierpliwości do układania wieży, postanowiliśmy złożyć nasz kalendarz.

Kubeczki imitujące łańcuch choinkowy przykleiliśmy taśmą klejącą. A choinkę ozdobiliśmy bombkami z kulek bibuły. Na czubek naklejka gwiazdka, którą Krzyś otrzymał w przedszkolu i choinka gotowa! Jednak chłopcy postanowili ją jeszcze bardziej ozdobić i domalowali flamastrami kilka bombek.

Oto nasz tegoroczny kalendarz:

Codziennie pojawia się w nim nowe zadanie, a po jego wykonaniu zdejmujemy kubeczek, tak aby było wiadomo ile jeszcze dni zostało do świąt.
Jakie zadania przewidziałam? Oczywiście sprzątanie pokoju, wykonanie najdłuższego łańcucha z papieru, tworzenie ozdób choinkowych, nauka kolęd, słuchanie świątecznych opowieści, wyprawa na kiermasz świąteczny, do kina na zimową bajkę i po choinkę. Planów mamy dużo 🙂


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

15 komentarze/y w poście “Kalendarz adwentowy

  1. Pięknie wygląda Wasz kalendarz. My w tym roku debiutujemy z kalendarzem adwentowym. Myślałam, że Stasiek z tych niecierpliwych i będzie chciał od razu zobaczyć, co jest w nim ukryte. Tymczasem zaskoczył mnie bardzo, bo dostosował się do zalecenia jednej niespodzianki/zadania dziennie. Jest bardziej cierpliwy niż ja 🙂 Nasz kalendarz jest mało świąteczny, ale Stasiowi bardzo się spodobał. Niebawem go pokażę na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *