„Dziele się książkami – Lublin” – dołączycie?

W ten mikołajkowy, pełen magii i życzliwości dzień, chciałabym Wam napisać o pewnej akcji. Akcji społecznej, którą zapewne już znacie. Która bardzo ciepło została przyjęta wiosną. W maju organizowaliśmy zbiórkę dla edycji ogólnopolskiej. Tym razem zbieramy książki, ale nie tylko, bo również puzzle i gry planszowe, które bardzo ucieszą dzieciaki ze szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych i świetlic środowiskowych z województwa lubelskiego. Pomożecie?

Celem akcji jest dostarczenie książek i gier edukacyjnych, do miejsc, w których przebywają dzieci, a mają do nich ograniczony dostęp. Chcemy szerzyć kulturę czytania u najmłodszych oraz zachęcać do wspólnych zabaw z innymi poprzez wspólne zabawy np. granie w gry planszowe.
Ale to nie wszystko! Propagujemy ideę dzielenia się. Jako matka jestem dumna z moich chłopców, którzy wybierają książki, aby przekazać je innym dzieciom. Łza się w oku kręci, gdy widzę ich chęć pomocy innym. Dlatego również Was zachęcam do udziału w akcji.

Na ten moment wspieramy:
– Oddział dziecięcy w lubelskim Szpitalu Neuropsychiatrycznym
– Oddział dziecięcy Szpitala w Bychawie
– Placówkę opiekuńczo – wychowawczą we Włodawie
– Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie
Lista ta będzie się powiększać, jeśli tylko uzbieramy odpowiednią ilość darów do przekazania.

Bardzo Was proszę i zachęcam do udziału w akcji. Przekażcie o niej informację innym, zaangażujcie przedszkola, szkoły i zakłady pracy do zbiórki. Razem naprawdę możemy wiele zdziałać, a książki zamiast kurzyć się na półkach, powędrują w potrzebujące ich ręce.

Na dzień dzisiejszy zbiórkę prowadzi Klubokawiarnia Fika mieszcząca się w Lublinie przy ulicy Kasztelańskiej 31. Liczę na to, że wkrótce zyskamy kolejne punkty, w których można będzie zostawiać dary.

Akcja trwa do końca lutego 2014 roku. Wszelkie aktualne informacje znajdziecie na stronie www.dzielesielublin.pl Zachęcam również do polubienia Facebookowego profilu „Dzielę się książkami – Lublin”.

A tu małe przypomnienie jak wyglądała wiosenna edycja.

Pamiętajcie „Jedna książka to jeden uśmiech” 🙂

Edytowane: Zbieramy również w Pomponie (Lublin ul. Kryształowa 8/U9)


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

8 komentarze/y w poście “„Dziele się książkami – Lublin” – dołączycie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *