Wakacyjne skarbonki

Tytuł może nie adekwatny do tej pory roku, ale myślę, że zawsze jest dobry moment na naukę oszczędzania. U nas następuje on właśnie teraz. Znużona ciągłymi pytaniami typu: „Mamo a kiedy pojedziemy na wakacje?”, wpadłam na nikczemny plan, aby to chłopcy uzbierali część kwoty na wyjazd. Nauczy ich to szacunku do pieniędzy, a mi da możliwość odetchnięcia od pytań o wakacje.

Pierwszym i najważniejszym krokiem było ustalenie celu oszczędzania. To akurat było łatwe: wakacyjny wyjazd. Jak już mamy temat, tworzymy skarbonki w tym klimacie, aby przypominały chłopcom po co i na co zbierają pieniążki.

Jak zrobić skarbonkę? Bardzo prosto! Wystarczy znaleźć słoik, puszkę lub inny pojemnik, w którym będziemy przechowywać pieniądze. Może być również plastikowa butelka, tak jak w przypadku naszej pierwszej świnki skarbonki. Tym razem użyliśmy pojemników po żelkach, których dodatkowym plusem jest przezroczystość. W nakrętkach wycięłam dziurę, przez którą będziemy wrzucać monety. I na tym moglibyśmy zakończyć tworzenie skarbonek, ale postanowiliśmy je ozdobić, aby jak już wspomniałam, przypominały nam o celu na jaki zbieramy.

Z kolorowego, samoprzylepnego papieru wycięłam kształty: fal, palmy, słońca i łódki. Chłopcy przyklejali kolejne elementy w odpowiednie miejsca.

Skarbonki gotowe. Nie przewidziałam tylko jednej opcji tego oszczędzania. Teraz chłopcy chodzą za mną i co chwilę proszą „Mamo daj pieniążka”!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

9 komentarze/y w poście “Wakacyjne skarbonki

    • hehe z płaceniem za zadania się wstrzymam, ale dziadkowie często ich rozpieszczają i dają im drobniaki lub grubsze pieniążki jak nie wiedzą jakie prezenty im kupić, więc niebawem i tak skarbonka się napełni 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *