Piankowe literki na ścianę

Uczymy się literek. Krzyś coraz więcej z nich potrafi rozpoznać, a nawet napisać. Damianek wpatrzony w starszego brata, też chętnie podpytuje „a co to za literka”. Aby wspomóc ich w nauce, stworzyłam dziś literki z pianki. A z literek tych ułożyliśmy ich imiona.

Krzyś ostatnio bardzo chętnie uczy się nowych liter. Gdy zauważyłam jak układa żelkowe literki kolorami i co chwilę podpytuje co to za literka, wpadł mi do głowy pewien pomysł …

Już dawno temu na forum muratora znalazłam takie oto zdjęcie alfabetu:

Tak mi się spodobało, że zapisałam je na dysku. Dzisiaj wróciłam do niego myślami. W oryginale literki są drewniane. Nie jestem specjalistą od wycinania w drewnie, ale poradziłam sobie w inny sposób – skorzystam z pianki.

Na papierze szkicowałam litery, wycinałam je i odrysowywałam na piance. U nas nie powstał alfabet, tylko imiona chłopców. Czytałam kiedyś, że to najlepsza metoda – zaznajamianie dziecka z konkretnymi słowami, zaczynając właśnie od imienia, niż nauka wszystkich literek.

Gotowe napisy nakleiłam na ścianie nad łóżkiem każdego z chłopców (użyłam taśmy dwustronnej).

Chłopcy są zachwyceni nową ozdobą pokoju, a jak już im się znudzi to wytnę kolejne litery i nakleję im cały alfabet na tej ścianie.
Zajęcie jest pracochłonne, ale sprawia sporo satysfakcji. No i pianka jest sporo tańsza (ok. 10 zł za 12 kolorowych arkuszy – starczy na cały alfabet) od gotowych drewnianych liter.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

9 komentarze/y w poście “Piankowe literki na ścianę

  1. czytałam gdzieś, że takie piankowe kształty dobrze „przyklejają” się do wanny i kafelków podczas kąpieli – może tak się pobawicie zanim zostaną na stałe przyklejone do ściany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *