Obchody Święta Niepodległości w Lublinie

O historycznych zainteresowaniach mojego starszego syna słów kilka oraz o obchodach Święta Niepodległości w Lublinie. I mała wzmianka o jednej fantastycznej płycie w klimacie m.in. dnia dzisiejszego. Tak w krótkim skrócie – to o czym możecie poczytać poniżej.


Moi mali mężczyźni uwielbiają przypatrywać się żołnierzom, a jak wiadomo właśnie dziś była ku temu okazja. Razem z tatą zabraliśmy ich na Plac Litewski, by mogli świętować Dzień Niepodległości.
Udało nam się dojechać na miejsce przed przemarszem wojska, dzięki temu chłopcy z dobrego miejsca mogli obejrzeć cała uroczystość.

Myślałam, że przestraszą się wystrzałów przy oddaniu salwy honorowej, ale oni byli zachwyceni!
Oczywiście nie zabrakło dodatkowych atrakcji dla naszych milusińskich tj. wozy wojskowe i strażackie, do których można było wsiąść oraz stroje wojskowe z różnych lat. Dzieciaki zachwycone były ułanami, a do głaskania koni ustawiona była cała kolejka maluchów.

Ludzi było mnóstwo, stąd mało zdjęć – musiałam skupić się na pilnowaniu moich ciekawskich, wszędobylskich maluchów.

Dodam tylko, że Krzyś ostatnio przejawia zainteresowania historyczne, zadaje bardzo dużo pytań o wojnę, żołnierzy, wojsko, rozbiory itp. Z chęcią słucha piosenek wojskowych (w tym temacie tatuś jest niedoścignionym autorytetem – jak Krzyś się urodził zamiast kołysanek śpiewał mu właśnie „O mój rozmarynie”). Cieszy mnie również, że w przedszkolu, do którego uczęszczają chłopcy nie unika się tematu historii i patriotyzmu, Krzyś od kilku dni raczył mnie informacjami historycznymi, o których dowiedział się na zajęciach. Zna na pamięć piosenkę „My, pierwsza brygada” i gdy dzisiaj usłyszał ją dzisiaj na placu zapytał „Mamo, czemu śpiewają moją piosenkę?”. Zamówiłam dla chłopców znaleziony w sieci Elementarz dla dzieci „Kocham Polskę” – właśnie o historii dla maluchów, jak się sprawdzi to z pewnością opiszę go za jakiś czas.

Natomiast dorosłym mogę polecić fantastyczny projekt „Panny Wyklęte”. Dariusz Malejonek z Maleo Reggae Rockers wraz z kilkoma wokalistkami stworzył fantastyczną płytę, w której poprzez piosenki chciał przybliżyć młodym pokoleniom historię Żołnierzy Wyklętych. Ta płyta to hołd nie tylko dla nich, ale w głównej mierze dla ich dziewczyn, żon i matek. W październiku mogłam uczestniczyć w koncercie w Lublinie i zdecydowanie polecam każdemu znaleźć czas na posłuchanie płyty i koniecznie wybierzcie się na koncert, jeśli akurat będzie w Waszym mieście. A to jedna z piosenek, która za każdym razem mnie wzrusza:PS. Martuś dzięki za poprawę humoru 🙂


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Obchody Święta Niepodległości w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *