Niedzielna wycieczka do Mini Zoo w Wojciechowie

Pogoda dopisała, więc zaplanowaliśmy niedzielną wycieczkę. Za cel obraliśmy Mini Zoo w Wojciechowie pod Nałęczowem. Gorąco polecamy Wam to miejsce! Sami byliśmy zdziwieni ilością oraz różnorodnością zwierząt.

Słyszałam kilka pozytywnych opinii o tym miejscu, ale szczerze mówiąc spodziewałam się raczej owieczek, kóz, koników, trochę drobiu itp. Jednak przed wyjazdem postanowiłam zajrzeć na stronę internetową Zoo w Wojciechowie. W dziale zwierzęta czytam: lwy, małpy, pumy, antylopy … Szybko postanowiłam, że koniecznie musimy odwiedzić i na własne oczy przekonać się kto tak naprawdę zamieszkuje to miejsce.

Oczywiście kózki i owieczki były (ciekawostką była np. koza śruboroga.). Pasły się na trawce, ale jak tylko nas zobaczyły, popędziły pod płot. Ogólnie zwierzaki były bardzo oryginalne i co bardzo ważne – przyjaźnie nastawione do zwiedzających. To ogromny plus tego miejsca.

Niektóre zwierzęta można było głaskać i karmić trawką, do innych lepiej nie podchodzić zbyt blisko.

Chłopcom bardzo spodobały się nurkujące w stawie kaczki. Zaśmiewali się gdy te z głową pod wodą,  machały płetwami.

Zachwycili się również wiewiórką, która z orzeszkiem w łapce biegała jak nakręcona.

Ale ich serca podbiły przesympatyczne osiołki, zresztą zobaczcie sami jakie słodkie:

Po raz kolejny przyznaje się do własnego błędu (chyba nigdy się nie nauczę) – nie wychodzi się z domu bez sprawdzenia poziomu naładowania baterii w aparacie. W związku z powyższym niestety nie zobaczycie na blogu zdjęć pum, białego lwa, małpek czy jeżozwierza.

Na terenie Mini Zoo znajdują się także: barek, miejsce na grilla i ognisko oraz plac zabaw, na którym maluchy mogą wykorzystać nadmiar energii.
Jeśli mieszkacie na Lubelszczyźnie lub planujecie urlop w tej okolicy koniecznie odwiedźcie Wojciechów. Dzieciom z pewnością spodoba się w tutejszym Zoo, a to najlepsi recenzenci.
Zapomniałabym dodać – za wstęp zapłaciliśmy 25 zł.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

16 komentarze/y w poście “Niedzielna wycieczka do Mini Zoo w Wojciechowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *