Motoryzacyjny Weekend w Lublinie

W ten weekend w naszym mieście odbyły się dwie bardzo ciekawe, szczególnie dla fanów motoryzacji, imprezy. Sobotę zdominował żużel. Na lubelskim torze rozegrał się mecz pomiędzy Reprezentacją Polski a drużyną Mistrzów Świata. Natomiast dzisiaj w Galerii Olimp odbył się Piknik Motoryzacyjny.

Na pierwszą z imprez wybraliśmy się bez dzieci. Po pierwsze ze względu na wietrzną pogodę, a po drugie przyznaję przez wygodę. Za długo czekaliśmy na tą imprezę, aby wychodzić z niej w trakcie, gdy chłopcom będzie zbyt zimno lub zbyt nudno. Chociaż w telewizji oglądają wyścigi żużlowe, to nie byliśmy pewni czy w rzeczywistości nie okażą się dla nich za głośne. A stanie przez ponad trzy godziny w chłodny wieczór zdecydowanie nie przypadło by im do gustu 🙂 Co do samej imprezy: uważam, że warto się wybrać. Niezapomniane wrażenia, stadion wypełniony po brzegi, a nawet ponad dostępne miejsca (prawie 8000 osób), ten charakterystyczny zapach i niesamowite widowisko – w końcu w drużynach byli sami najlepsi.

Aby wynagrodzić chłopcom wyjście rodziców na żużel, postanowiliśmy zabrać ich w niedzielę na Piknik Motoryzacyjny. Co można było zobaczyć na miejscu? Oczywiście mnóstwo zabytkowych aut i motocykli,

fantastyczne samochody rajdowe:

organizatorzy zachęcali do wypróbowania symulatorów zderzeń i dachowania:

Przy stoiskach policjanci, wojsko i żandarmeria opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Oprawę artystyczną imprezy miał zapewnić Kabaret Ani Mru Mru – niestety my ich nie spotkaliśmy. Byli natomiast: Maciej Wisławski i Mariusz Stec (nie pytajcie ja się na tym nie znam, ale mój mąż słuchał ich z zainteresowaniem).

Dzieciaki również miały frajdę z pikniku i to nie tylko z powodu baloników, malowania buziek czy spotkania z policyjną maskotką, ale z możliwości wsiadania do samochodów czy na motocykle.

Nie obyło się także bez przejażdżki ciuchcią:

Jak widzicie sobota i niedziela w naszym mieście były bardzo ciekawe. A Wam jak minął weekend?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

2 komentarze/y w poście “Motoryzacyjny Weekend w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *