Moi mali rycerze, czyli jak zrobić tarczę

Podczas ostatnich wakacji chłopcy poprosili o zakup mieczy, których całe mnóstwo wypatrzyli na kramach z pamiątkami. Jako młodzi adepci sztuki rycerskiej byli nimi bardzo zafascynowani. Ale w ostatnim tygodniu nastąpił przełom, moi synkowie zgodnie stwierdzili, że to za rycerz bez tarczy. No i tym sposobem musieliśmy je wykonać.

Tarcze wycięliśmy z kartonowych pudełek. Na tylnej stronie dokleiliśmy grubą taśmą klejącą pasek tekturki, aby można było wygodnie trzymać tarcze.

Rycerskie tarcze powinny być ozdobione. Flamastrem narysowałam na każdej z tekturek wzór o jaki poprosili chłopcy: łapkę dla Damianka, a dla Krzysia tęczę i gwiazdę.

Chłopcy otrzymali farby i rozpoczęli własnoręczne kolorowanie tarcz. I tutaj dopiero zauważyłam swój błąd – elementy do trzymania najlepiej jest przykleić na samym końcu, wtedy łatwiej malować tekturę 🙂

Wyobraźcie sobie, że zadanie wykonali całkowicie samodzielnie – pisałam już, że Krzyś jest coraz dokładniejszy, ale zaskoczył mnie gdy samodzielnie pokolorował wszystkie paski tęczy oraz tło – sam wybierał kolory.

Damianka praca również w większości samodzielna – tylko łapkę i obramowanie pomogłam mu zabarwić.

Gdy farba wyschła, chłopaki z radością walczyli w rycerskim turnieju, pozowali do zdjęć, a nawet gonili smoka, którego rolę grałam ja (na szczęście poinformowali mnie, że to tylko taka zabawa i mama wcale nie przypomina smoka – dzięki, bo już się przestraszyłam 🙂

Polecam zabawę w rycerzy, samodzielnie wykonując tarcze – mało roboty, a zabawy i radości mnóstwo!


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

12 komentarze/y w poście “Moi mali rycerze, czyli jak zrobić tarczę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *