Gdzie na spacer w Lublinie?

Za oknem jeszcze piękna złota jesień. Próbujemy łapać każdy promyk słońca i ciepłego powietrza. Dlatego wybieramy ciekawe miejsca naszego regionu na spacery. Ostatnio pojechaliśmy nakarmić kaczki i przy okazji poszaleliśmy na pobliskim placu zabaw.

Zalew Zemborzycki znajduje się jeszcze na terenie miasta Lublina. Woda niestety nie nadaje się do pływania nawet w upalne letnie dni (chociaż widywałam nie raz szaleńców, którym nie przeszkadza), ale za to teren jest fantastyczny do weekendowych (i nie tylko!) spacerów. Mnóstwo ścieżek rowerowych i spacerowych, pobliski las, place zabaw to część atrakcji, dzięki którym można tu spędzić mile popołudnie. Spacer zaczęliśmy od odpoczynku nad wodą. Uzbroiliśmy się w suche kromki chleba, którymi karmiliśmy pływające kaczuszki.

Chłopcy z wieży ratownika obserwowali pływające po Zalewie kajaki.

Potem wyruszyliśmy na plac zabaw wyładować nadmiar energii. Plac jest bardzo duży i pomysłowy, żadne dziecko się na nim nie nudzi!

Moich chłopców nie tak łatwo wymęczyć, więc nie obyło się również bez wizyty na siłowni.

A Wy jakie miejsca na spacery w Lublinie (i nie tylko) polecacie?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

10 komentarze/y w poście “Gdzie na spacer w Lublinie?

  1. O tej porze roku Zalew może nadaje się na spacery, ale w lecie odstraszał nas tłum ludzi. My ciągle szukamy miejsca na miły rodzinny spacer z wózkiem, a i tak, najczęściej kończy się na wycieczce do teściów za miasto.

  2. cieszę się, że uaktywniają się kolejne mamy z Lublina 🙂
    Mamo Filipa faktycznie w ostatni weekend nad Zalewem było spokojnie, a wczoraj to już cały plac zabaw był tylko dla nas.
    Ja dla odmiany na spacery z chęcią wyruszam do miasta, bo nudzi mnie moja podmiejska okolica 🙂

  3. my też zaliczylismy spacer nad Zalewem, lubie też wąwóz na lsm-ie i moją dzielnię 😉 musimy jakiś wspólny spacer zaliczyć niedługo! pozdrawiam Mamy z Lublina 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *