Bajkowe przewodniki dla dzieci

We wrześniu spędziliśmy tydzień w Karkonoszach. O przewodnikach, które pomogły nam w zaplanowaniu wycieczek, miałam napisać zaraz po powrocie, ale dużo się u nas działo i książeczki przeleżały grzecznie czekając na swoją kolei. Właśnie dzisiaj sobie o nich przypomniałam – a z pewnością przydadzą się tym, którzy planują wakacje czy ferie w górach.


Aby wakacje z dziećmi były udane należy się odpowiednio do nich przygotować. I nie piszę tu o spakowaniu niezbędnych na wyjezd bagaży, ale o przemyśleniu planu podróży. Tydzień przed wyjazdem zaczęłam rozglądać się po sieci w poszukiwaniu recenzji miejsc atrakcyjnych dla dzieci. Przypadkowo natrafiłam na „Bajkowy Przewodnik po Karpaczu” Marii Nienartowicz.

Książeczki są istną skarbnicą wiedzy, zawierają nie tylko praktyczne informacje takie jak: opis miejsca, wskazówki dojścia czy długość trasy, ale także mnóstwo bajek! O czym? Oczywiście o Karkonoszu – Duchu Gór, który pokazuje atrakcyjne zakątki małym, ciekawym przygód skrzatom. Opowiada nie tylko legendy, ale także uczy maluchy jak należy się zachować czy to w Muzeum, czy przy Wodospadzie.  Przed każdą wyprawą lub w jej trakcie, czytałam chłopcom co na ten temat ma do powiedzenia Karkonosz, dzięki temu wyruszając np. pod Wodospad Kamieńczyka znali już jego legendę i wiedzieli czego mogą się spodziewać.

Na kartkach przewodnika znajdziecie także kolorowanki i gry, szczególnie przydatne w deszczowe dni. Do przewodnika dołączona jest mapa, kartka pocztowa, notes i kredki (w serii „Szklarska Poręba” zestaw kart do grania w memo lub czarnego piotrusia) – jednym słowem niezbędnik małego turysty :).

Ale to nie wszystko: najważniejsze w przewodniku dla moich dzieci były miejsca na pieczątki!
W książeczkach oznaczone są punkty, w których możemy uzyskach pieczątki przedstawiające poszczególne skrzaty. To świetna zabawa, która zachęca dzieci do spacerów i poznawania miasta, aby uzyskach odbitkę. Pieczątki można odbierać w punktach atrakcyjnych dla dzieci np. Park Bajek, Muzeum Zabawek, przy Świątyni Wang itp, ale także w restauracjach, schroniskach, biurach podróży czy Urzędzie Miasta. Krzyś z Damiankiem sami szukali w książeczkach miejsc na pieczątki i pytali kiedy pójdziemy ich poszukać 🙂

Za zebrane pieczątki – małe skrzaty otrzymują nagrody: Za 5 zebranych pieczątek – Dyplom Karkonoskiego Turysty, a za 10 – Certyfikat Przyjaciela Karkonoskiego Skrzata.

Rodzice znajdą również spis ciekawych do zwiedzenia miejsc w okolicy oraz kalendarz imprez regionalnych.

 
Polecam przewodniki wszystkim, którzy wybierają się w Karkonosze! Można ja zakupić na miejscu w wielu punktach lub zaopatrzyć się w nie wcześniej przez internet (wychodzi taniej). My kupiliśmy dwie serie: Karpacz  i Szklarska Poręba.

Uważam, że to świetna promocja miasta! Inne regiony powinny brać przykład, pytanie czy znajdzie się ktoś kto napisze bajki tak pięknie i ciekawie jak Pani Maria?


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

3 komentarze/y w poście “Bajkowe przewodniki dla dzieci

  1. Nadrabiam zaległości czytelniczo – komentatorskie, a wstyd przyznać mam co nadrabiać :). My jeśli gdzieś jedziemy to bazujemy właśnie na przewodnikach dla dzieci, jakoś tak się u nas przyjęło i tak póki co jest nadal. Jeśli kiedykolwiek uda nam się wybrać w Karkonosze z Waszej podpowiedzi skorzystamy na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *