Zamek w Bolkowie

Jadąc do celu naszej podróży mijaliśmy Bolków. Z daleka widać było piękny, wzniesiony na wzgórzu kamienny zamek. Postanowiliśmy go zwiedzić i w tym właśnie celu dzisiaj wróciliśmy do Bolkowa.

 Zamek ma już ponad 700 lat. Nie będę Wam opowiadać jego historii, (dokładniej opisują ją strony historyczne), za to pokażemy Wam zdjęcia jakie wykonaliśmy podczas spacerów wśród murów.

 

Okrągła baszta widoczna w tle na powyższym zdjęciu ma 25 m wysokości. Schody prowadzące na górę są wąskie i strome, a stropy bardzo niskie – dla dzieci nie ma problemu, ale dorosły musi iść mocno schylony. Po wejściu na sam szczyt sparaliżował mnie strach i tylko tatuś z chłopakami podziwiali widoki. Jeśli ktoś ma lęk wysokości niech nawet nie próbuje wchodzić, mi wystarczył sam widok z okienka.

Na dole czułam się dużo bardziej bezpiecznie i widoki widziane z takiej wysokości w zupełności mi wystarczyły.

Na terenie zamku znajduje się muzeum, w którym podziwialiśmy miecz Bolka II, elementy rycerskich zbroi i drzewo genealogiczne królewskiej rodziny. Chłopcom spodobały się rekonstrukcje dolnośląskich zamków. Krzyś zaplanował, że musimy w domu zbudować takie z klocków – ciekawe czy będą chociaż trochę podobne 🙂 Na dziedzińcu dzieci zachwyciły się armatami i studnią. Nie obyło się oczywiście bez zakupu pamiątkowych figurek rycerzy.

Będąc w okolicy warto obejrzeć jeden z największych zamków na Dolnym Śląsku. Mimo upływu lat prezentuje się on naprawdę dobrze, szczególnie wieża. Opłata za wstęp osoby dorosłej: 7 zł, dzieci zwiedzały bezpłatnie.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze/y w poście “Zamek w Bolkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *