Safari Zoo

Będąc w Czechach odwiedziliśmy niezwykłe ZOO. A zwiedzaliśmy je własnym samochodem! Dodatkowo oglądaliśmy tam zwierzaki, których nie spotkaliśmy wcześniej w polskich ogrodach zoologicznych.


Safari zwiedzaliśmy własnym samochodem, po pierwsze dlatego, że nie znamy języka, w którym opowiadał przewodnik w specjalnym „safari busie”, a po drugie ta opcja okazała się tańsza.

 

 Część zwierzaków jest ogrodzona (szczególnie te drapieżne), ale większość przechadza się swobodnie między samochodami.

Zwiedzanie w ten sposób bardzo nam odpowiadało, Krzysiowi szczególnie:

Po przejechaniu części safari, udaliśmy się do tradycyjnego Zoo. W Czechach mieliśmy problemy z naszą nawigacją, przez co zostało nam mniej czasu na zwiedzanie niż planowaliśmy. Godzina na zwiedzanie Ogrodu zoologicznego pieszo to trochę za mało, przyznaję, że musieliśmy biegać i omijać niektóre zwierzaki, które dobrze znamy. A niektóre naprawdę są fascynujące. Poniżej Sekretarz – pierwszy raz widziałam takie ptaszysko:


Tygrysa przyłapaliśmy podczas jedzenia kolacji:


Jego brat już spał, a łapami dawał znak, żeby mu nie przeszkadzać:


Kilka ciekawszych zdjęć:

 


Duże wrażenie zrobiły na nas akwaria, Damiś panicznie przestraszył się ogromnego żółwia i bał się do niego podejść.


Ostatnie 10 minut spędziliśmy w „małpim gaju”. Chłopcy jak go zobaczyli wykrzyknęli tylko „wow”.


 Safari Zoo znajduje się w miejscowości o nazwie Dvur Kralove. Wizyta kosztowała nas w sumie 540 koron, czyli ok. 90 złotych. Odległość od Karpacza to niecałe 70 km (godzina drogi), a wrażenia niezapomniane.


Cześć! Miło mi, że zajrzałaś na moją stronę! Jestem Sylwia - mama dwóch fantastycznych chłopców, miłośniczka trendu "Zrób to sam" i wyszukiwania trików ułatwiających życie (albo raczej nicnierobienie). Czytam książki prawie tak szybko, jak biegam za dziećmi, wolne chwile spędzam na spacerach szukając ciekawych kadrów.

Polub moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Mamawdomu/
Zajrzyj na mój Instagram: https://www.instagram.com/mamawdomu//
Zerknij również do mojego sklepu: http://www.mamawdomu.pl/sklep//


Reklama:
Będzie mi miło, gdy podzielisz się tym wpisem z innymi 🙂
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

6 komentarze/y w poście “Safari Zoo

    • karolowamamo ogólnie wyjeżdżając poza granice Polski należy mieć dla dzieci jakikolwiek dokument stwierdzający tożsamość – paszport lub dowód na terenie UE. Jednak my nie natrafiliśmy na żadną kontrolę, ale w torebce miałam 🙂

  1. w tym roku z mężem byliśmy w Kudowie, wykupiliśmy kilka wycieczek i zabrakło nam czasu właśnie na safari zoo… jak patrzę na Twoje zdjęcia aż mi przykro się robi, że nie zdążyliśmy… ale przynajmniej wiem od czego zacząć następnym razem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *